Retrofity LED marki OSRAM legalne także w Austrii | MOTOFAKTOR

Retrofity LED marki OSRAM legalne także w Austrii

person Adrian Januszkiewicz 1/07/2021

OSRAM jako pierwszy producent retrofitów LED, uzyskał dopuszczenie do ich stosowania na drogach w Austrii.

Austria skorzystała z doświadczeń sąsiada (Niemiec – przyp. red.), a jej Federalne Ministerstwo Ochrony Klimatu, Środowiska, Energii, Mobilności, Innowacji i Technologii w Austrii (BMK) postanowiło przyznać dopuszczenie dla retrofitów LED marki OSRAM. Na liście są więc takie same auta, co w opracowanym jesienią 2020 roku zatwierdzeniu niemieckiego Urzędu ds. Ruchu Drogowego (KBA) z późniejszymi zmianami.

 

Oznacza to, że na drogach w Austrii można się legalnie poruszać autem wyposażonym w retrofity Night Breaker LED zamiast żarówek H7. Oczywiście pod warunkiem, że samochód ma dopuszczenie KBA/BMK. Dziś na liście aut, w których taką modyfikację można legalnie wykonać i poruszać się po austriackich drogach są m.in.: ALFA Romeo Giullietta, BMW serii 2, Audi A3 i A4, Opel Astra, VW Passat czy Ford Mondeo. Ta lista będzie oczywiście wydłużana, bo trwają badania kolejnych modeli aut.

Retrofity OSRAM Night Breaker LED

Dopuszczenie oznacza, że użytkownicy ww. modeli samochodów mogą korzystać ze skuteczniejszych źródeł światła, co znacząco zwiększy bezpieczeństwo jazdy. Wystarczy po-wiedzieć, że retrofity świecą nawet trzy razy jaśniej niż minimalne wymagania norm i zapewniają znacznie większy zasięg niż źródła halogenowe. Dodatkową zaletą jest znacznie dłuższa (nawet pięciokrotnie) trwałość.

 

Źródło: OSRAM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).