Retrofity LED OSRAM legalne w Czechach | MOTOFAKTOR

Retrofity OSRAM Night Breaker LED H7 zostały zatwierdzone do użytku na czeskich drogach publicznych.

 

 

Retrofity Night Breaker LED w typie H7 są pierwszymi zamiennymi źródłami LED, zatwierdzonymi przez Ministerstwo Transportu Republiki Czeskiej, które spełniają wymagania prawne do stosowania w światłach mijania i drogowych. Lista pojazdów, w których taka modyfikacja jest możliwa obejmuje obecnie ponad 90 modeli. Są to m.in. samochody marek Alfa Romeo, Audi, BMW, Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Hyundai, Mercedes-Benz, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Toyota, Volkswagen oraz 10 modeli pojazdów użytkowych: Citroen, Fiat, Ford, MAN, Mercedes-Benz, Peugeot i Volkswagen. Samochodów, w których można legalnie stosować retrofity LED będzie stale przybywać, a ich aktualny spis, wymogi i instrukcję montażu kierowcy mogą znaleźć na stronie www.led-legalne.cz.

Retrofity OSRAM Night Breaker LED w typie H7

Czescy kierowcy mogą więc korzystać z nowoczesnych źródeł światła w wielu samochodach z reflektorami halogenowymi. To kolejny kraj po Niemczech, Austrii i Chorwacji, który dopuścił ich legalne stosowanie. Co ważne, w Czechach nie trzeba wozić ze sobą żadnych dodatkowych dokumentów, wystarczy na reflektorze umieścić naklejki, które znajdują się w opakowaniu wraz z retrofitami. Każdy może zamontować retrofity samodzielnie, ale przedtem musi upewnić się, że reflektory zainstalowane w pojeździe są na liście dopuszczonych do takiej modernizacji. Po montażu retrofitów, jak zresztą po każdej zmianie żarówek, wskazane jest wyregulowanie reflektorów.

 

Konstrukcja lamp Night Breaker LED wyróżnia się dzięki połączeniu dwóch funkcji – skutecznego rozpraszania ciepła i optymalnego rozsyłu światła – dzięki nim udało się ograniczyć efekt olśnienia nawet o 50%, a wysoki kontrast i jakość światła znacząco polepszają widoczność, bezpieczeństwo i komfort w trakcie jazdy. Optykę dopełnia nowoczesny wygląd i kompaktowy rozmiar lampy, zapewniający wygodny montaż retrofitu w reflektorze. Retrofity Night Breaker H7 LED emitują światło o bardzo wysokiej temperaturze barwowej, wynoszącej 6000 kelwinów i zapewniają do 220% większą jasność w porównaniu z minimalnymi wymaganiami normy ECE R112. Dzięki odporności na wibracje są do 5 razy trwalsze w porównaniu z żarówkami halogenowymi.

 

Źródło: OSRAM

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).