Inter Cars z wysokim miejscem w rankingu „200 największych polskich firm”

Inter Cars z wysokim miejscem w rankingu „200 największych polskich firm”

person Redakcja 30/05/2023

Kolejny rok z rzędu Inter Cars zajmuje wysokie miejsce w rankingu „200 największych polskich firm” przygotowanym przez tygodnik Wprost.

Firma zaliczyła awans o jedną lokatę w stosunku do poprzedniej edycji. Lider na rynku dystrybucji części zamiennych zajął 17. pozycję.

 

Jak podkreślają autorzy zestawienia, ma ono na celu docenienie w świecie biznesu oraz dostrzeżenie potencjału, rozwoju i siły polskiego biznesu. Uhonorowane zostają firmy z polskim kapitałem, które muszą mierzyć się z zagraniczną konkurencją.

 

Ranking prowadzony jest od 2015 roku i został przygotowany po raz dziewiąty. O pozycji w notowaniu decyduje wiele czynników, w tym informacje o przychodach, zyskach, aktywach i kapitale własnym polskich firm. Siedemnasta pozycja w zestawieniu pokazuje siłę Inter Cars, który nieprzerwanie od 1990 roku buduje swoją pozycję na rynku.

 

W zestawieniu „200 największych polskich firm”, w pierwszej trójce znalazły się przedsiębiorstwa z udziałem Skarbu Państwa: PKN Orlen, PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Totalizator Sportowy. W Rankingu Głównym brane są pod uwagę firmy znajdujące się pod kontrolą polskich właścicieli i zajmują przy tym pierwsze miejsce pod względem wysokości rocznych obrotów.

 

Źródło: Inter Cars

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).