Inter Cars optymalizuje logistykę magazynową na rynkach zagranicznych

Inter Cars optymalizuje logistykę magazynową na rynkach zagranicznych

person Joanna Piszcz 25/07/2023

Inter Cars SA zdecydował się na wymianę systemu WMS w swojej sieci magazynów zagranicznych. Spółka postawiła na rozwiązanie PSIwms od PSI Polska.

 

Dynamiczny rozwój sieci i potrzeba nowych rozwiązań wspierających rozwój firmy skłonił Inter Cars do wymiany oprogramowania. Po analizie dostępnych rozwiązań spółka wybrała system PSIwms.

Szukaliśmy rozwiązania, które będzie skalowalne i pozwoli nam na dalszy rozwój firmy. Duże znaczenie miało dla nas także doświadczenie firmy w wymianie systemu WMS oraz gwarancja utrzymania stabilnego zespołu na czas wdrożenia i po uruchomieniu produkcyjnym. PSIwms to zaawansowane rozwiązanie z bogatą konfigurowalnością, które powinno zaspokajać nasze obecne i przyszłe potrzeby. Krzysztof Lutrowicz Dyrektor ds. Łańcucha Dostaw w ILS, spółki odpowiedzialnej za dostarczanie kompleksowych usług logistycznych związanych z magazynowaniem i dystrybucją dla podmiotów z Grupy Inter Cars oraz firm zewnętrznych

 

PSI Polska będzie odpowiedzialna za wdrożenie PSIwms w sieci magazynów zagranicznych Inter Cars działających na potrzeby dystrybucji części zamiennych i zastąpi aktualnie działający system. W ramach projektu PSI przygotuje konfiguracje dla kilku typów magazynów, które będą następnie zaimplementowane w prawie 400 magazynach w 16 europejskich krajach.

 

Umowa zakłada również wyszkolenie konsultantów Inter Cars w zakresie konfiguracji i wdrażania systemu PSIwms w kolejnych magazynach, w celu umożliwienia samodzielnego rozwijania systemu w przyszłości.

 

System PSIwms realizuje obsługę procesów logistycznych w magazynach wielu znanych marek. W Polsce do grona klientów spółki PSI należą m.in. LPP (właściciel marek Sinsay, Reserved, Cropp, House, Mohito), CCC, Asmet czy Empik. System PSIwms obsługuje już część magazynów w Polsce z Grupy Inter Cars.

Inter Cars w pełni rozumie znaczenie systemu WMS, jako narzędzia do budowania przewagi konkurencyjnej. Wieloletnia współpraca w Polsce z ILS – będącym częścią Grupy Inter Cars - pozwoliła zbudować zaufanie do naszej technologii i zespołu. Oprogramowanie PSIwms zostało zaprojektowane z myślą o intuicyjnej obsłudze złożonych procesów. W tym celu wykorzystujemy najnowsze rozwiązania technologiczne, m.in algorytmy sztucznej inteligencji. W centrum uwagi jest dla nas użytkownik systemu i nieustanna optymalizacja procesów. Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać nasze doświadczenie na rynkach międzynarodowych i wspierać Inter Cars w jego globalnej ekspansji. Projekt ten jest istotnym krokiem w realizacji strategii PSI Polska zakładającej ekspansję na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, które są dla firmy niezwykle perspektywiczne ze względu na wzrost gospodarczy i liczbę nowych inwestycji logistycznych lokalizowanych na tych rynkach. Piotr Picyk Dyrektor Sprzedaży PSI Polska

 

Projekt zostanie rozpoczęty w połowie 2023 roku i zakłada harmonogram prac na najbliższe 6 lat.

 

Źródło: Inter Cars

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).