Sprawna logistyka kluczowa dla Inter Cars | MOTOFAKTOR

Sprawna logistyka kluczowa dla Inter Cars

person Adrian Januszkiewicz 22/07/2021

Współpraca Grupy Inter Cars z ILS ma kluczowe znaczenie w sprawnej dystrybucji oferowanych przez nią części do oddziałów i klientów.

Inter Cars dąży do jak najwyższej jakości procesów logistycznych zarówno w kraju, jak i w Europie. Kluczem do tego celu ma być współpraca z ILS.

Bez wątpienia Inter Cars jest w stanie dostarczyć każdą część w każde miejsce w Polsce. Dodatkowo, za sprawą ciągłej zagranicznej ekspansji, nasz transport dociera w coraz to bardziej odległe zakątki Europy. Wojciech Aleksandrowicz Dyrektor Zarządzający w ILS

 

ILS to spółka odpowiedzialna za dostarczanie kompleksowych usług logistycznych związanych z magazynowaniem i dystrybucją dla podmiotów z Grupy Inter Cars oraz firm zewnętrznych.

O tym, jak istotną dla funkcjonowania Inter Cars spółką jest ILS, najlepiej świadczą liczby. W ciągu całego 2020 roku magazyny ILS przyjęły ponad 117 mln sztuk towaru, a wydanych zostało ponad 116 mln. Z kolei powierzchnie magazynowe, którymi zarządza ILS w Polsce to ponad 195 tys. m2.

 

ILS posiada trzy główne Centra Logistyczne: Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju (Zakroczym, Czosnów), Zachodnie Centrum Logistyczne w Komornikach, Południowe Centrum Logistyczne w Sosnowcu.

Centra Logistyczne ILS stanowią o sile Inter Cars. To dzięki nim jesteśmy liderem wśród krajowych dystrybutorów części, a także należymy do ścisłej europejskiej czołówki w tym zakresie. ILS organizuje liczne transportowe linie międzynarodowe, a najważniejsze z nich prowadzą do Czech, Słowacji, na Węgry, do Bułgarii, Chorwacji, Rumunii, Włoch, Słowenii, na Litwę, Łotwę, Ukrainę oraz do Niemiec i Anglii. Krzysztof Lutrowicz Dyrektor ds. Łańcucha Dostaw w ILS

Centra Logistyczne ILS bez tajemnic

Szczególnie ważne dla logistyki Inter Cars jest Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu wraz z przyległym magazynem w Czosnowie.

 

W Centrum w Zakroczymiu składowane są wszystkie grupy towarów, oprócz części karoseryjnych oraz akcesoriów i części motocyklowych, które znajdują się w Czosnowie. Jest to najnowocześniejszy obiekt w łańcuchu dostaw Inter Cars. W 2020 roku zakończyła się rozbudowa obiektu o piątą halę magazynową. Z uwzględnieniem dodatkowych powierzchni stanowi to ponad 74 tys. m2. Hale w Zakroczymiu wyposażone są m.in. w zabudowę regałową o wysokości do ok. 10 m, która przeznaczona jest do składowania olejów, smarów, płynów oraz elementów metalowych, czyli tzw. gabarytów.

 

Dodatkowo wykorzystywana jest tam nowoczesna technologia w postaci specjalnie zaprojektowanego systemu do sortowania towarów. Składa się on ze stacji przyjęcia dostaw i zwrotów, taśmociągów, sortera towarów (crossbelt sorter, dzielącego towar na klientów) i sortera opakowań wysyłkowych (shoe sorter, dzielącego opakowania wysyłkowe na kierunki).

 

Za dystrybucję na południu Polski i dalej poza granicę na południe odpowiada głównie Centrum Logistyczne w Sosnowcu z łączną powierzchnią wynoszącą 54 tys. m2. W ramach swoich zadań zajmuje się m.in. obsługą jednego z klientów 3PL, a także stanowi największe zaplecze dla sieci w kwestii opon, umożliwiając składowanie 300 tys. sztuk.

 

Zachodnie Centrum Logistyczne w Komornikach to najmniejszy obiekt prowadzony przez ILS w Polsce. Jego powierzchnia to 18 tys. m2. Poza krajowym rynkiem, obiekt obsługuje również zamówienia internetowe z rynku niemieckiego (motointegrator.de).

Sprawna logistyka wspiera e-commerce

Oprócz sieci Inter Cars, w magazynach w Zakroczymiu oraz Komornikach ILS obsługuje zamówienia klientów detalicznych z kanałów internetowych. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem oraz zwiększającym się wolumenem sprzedaży w 2020 roku ILS dokonał rozbudowy strefy e-commerce w lokalizacji Zakroczym.

 

Co dokładnie dodano? Dla strefy e-commerce uruchomiono stanowiska do pakowania zamówień oraz kolejną nitkę przenośnika do odbioru paczek kurierskich ze strefy przygotowania do strefy wydania.

Dzięki takim zabiegom, oraz uruchomieniu platformy cyfrowej do obsługi zamówień, udało nam się zwiększyć przepustowość obsługiwanych kanałów e-commerce. Wierzymy w rozwój handlu internetowego i ciągle rozwijamy naszą logistykę w tym kierunku. Łukasz Majcher Członek Zarządu ILS

 

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).