Innowacyjne osłony zapięć pasów bezpieczeństwa Audi

Innowacyjne osłony zapięć pasów bezpieczeństwa Audi

person Joanna Piszcz 26/11/2022

Audi w modelu Q8 e-tron wprowadziło osłony zapięć pasów bezpieczeństwa zrobione z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu.

  • Osłony zapięć pasów bezpieczeństwa w Audi Q8 e-tron są wykoanen z tworzywa sztucznego.
  • Osłony są produkowane w procesie recyklingu chemicznego, częściowo z mieszanych samochodowych odpadów plastikowych.
  • Audi opublikowało film, który pokazuje, jakie elementy z tworzyw sztucznych, które nie nadają się do naprawy, są wykorzystywane do produkcji osłon.
  • Chcesz otrzymywać najnowsze informacje z branży? Zapisz się na nasz newsletter!

 

Innowacyjny proces produkcyjny został opracowany w ramach projektu PlasticLoop, wspólnie z producentem tworzyw sztucznych firmą LyondellBasell, a jego implementację poprzedziła faza pilotażowa.

 

Film pokazuje, jak elementy z tworzyw sztucznych, które nie nadają się do naprawy, są najpierw usuwane z pojazdów, oczyszczane z obcych materiałów, takich jak metalowe spinki, a następnie w drodze recyklingu chemicznego dzielone na mniejsze części i przetwarzane na olej do pirolizy. Olej ten jest następnie używany jako surowiec do produkcji nowych tworzyw sztucznych, z wykorzystaniem metody bilansu masowego1. Uzyskany w ten sposób granulat tworzywa sztucznego jest wykorzystywany do produkcji osłon zapięć pasów bezpieczeństwa w modelu Audi Q8 e-tron.

Audi prezentuje pochodzące z recyklingu, innowacyjne osłony zapięć pasów bezpieczeństwa.

Dzięki temu procesowi Audi oraz inni uczestnicy projektu poddają recyklingowi materiał, który obecnie w większości nadaje się tylko do odzysku energii. Dzięki tej operacji Audi będzie mogło dłużej korzystać z surowców kopalnych i odpowiednio ograniczyć zakupy dodatkowych materiałów pierwotnych dla modelu Q8 e-tron. Materiały wyprodukowane z oleju po pirolizie mają tak samo wysoki standard jak materiały nowe i zapewniają identyczne właściwości techniczne.

Źródło: Audi

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).