Hankook wyposaży w fabryczne opony Audi Q4 e-tron i Q4 Sportback e-tron | MOTOFAKTOR

Hankook wyposaży w fabryczne opony Audi Q4 e-tron i Q4 Sportback e-tron

person Adrian Januszkiewicz 15/07/2022

Po szeroko zakrojonych instalacjach oryginalnego wyposażenia w pojazdach Audi teraz także modele Q4 e-tron i Q4 Sportback e-tron będą wyposażone w opony Hankook.

 

Najnowsze modele AudiQ4 e-tron i Q4 Sportback e-tron – są teraz częścią rosnącego portfolio pojazdów elektrycznych, dla których Hankook w ramach oryginalnego wyposażenia dostarcza niestandardowe opony. Oprócz atrakcyjnego designu te dwa sportowe, a zarazem kompaktowe nowe SUV-y od Audi mogą pochwalić się całą gamą udoskonaleń technicznych. Jednocześnie czysto elektryczny napęd wymaga opony, która również pewnie przeniesie tę technologię na drogę, a opona Hankook Ventus S1 evo 3 ev została opracowana specjalnie dla samochodów elektrycznych.

 

Jako partner rozwojowy Audi w ostatnich latach, zrealizowaliśmy wspólnie wiele udanych projektów – mówi Sanghoon Lee, prezes Hankook Tire Europe – Możliwość rozszerzenia portfolio na pojazdy elektryczne poprzez dostarczenie odpowiednich opon ma dla nas duże znaczenie. W ten sposób wnosimy również istotny wkład w coraz bardziej zrównoważoną mobilność.

Niski opór toczenia, niska masa, wysoka nośność

To właściwości, które są szczególnie ważne dla opon do pojazdów elektrycznych. Wspierają one wydajność akumulatora i tym samym zasięg pojazdu, a jednocześnie w bezpieczny sposób przenoszą wynikającą z koncepcji wyższą masę pojazdu. Z myślą o specjalnych wymaganiach mobilności elektrycznej inżynierowie Hankook wyposażyli oponę Ventus S1 evo 3 ev w dwuwarstwową osnowę wykonaną ze specjalnie opracowanego włókna o wysokiej wydajności. Charakteryzuje się ono bardzo dużą stabilnością i zapewnia niską masę własną opony w stosunku do jej rozmiaru. Istotnym elementem opony Ventus S1 evo 3 ev jest również mieszanka bieżnika, która została dostosowana do potrzeb mobilności elektrycznej. Jej bardzo wysokie momenty napędowe zapewniają wysoką przyczepność na mokrej i suchej nawierzchni, przy jednoczesnej optymalizacji oporów toczenia.

 

W oponach w rozmiarze 20 i 21 cali dla Audi Q4 e-tron i Audi Q4 Sportback e-tron w obszarze stopki opony, ze względu na zmniejszoną wysokość boków, zastosowano dodatkowe wzmocnienie na bazie stali, aby jeszcze bardziej zwiększyć sztywność ścian bocznych. Oprócz zapewnienia dokładnego przylegania opony do obręczy skutkuje to również wyjątkowo sportową i natychmiastową reakcją układu kierowniczego.

 

Zastosowany wewnątrz opon materiał uszczelniający Hankook SEALGUARD (standard w wymiarach 20 i 21 cali dla Audi Q4 e-tron i Audi Q4 Sportback e-tron) automatycznie uszczelnia wszelkie przebicia o średnicy do 5 mm w powierzchni bieżnika opony. Zaletą SEALGUARD jest możliwość kontynuowania podróży bez opóźnień, nawet w przypadku przebicia opony np. przez gwóźdź. W pojazdach wyposażonych w SEALGUARD nie ma już konieczności przewożenia koła zapasowego. Zapewnia to dodatkową przestrzeń w pojeździe, zmniejsza masę i eliminuje potrzebę potencjalnie niebezpiecznej wymiany koła na poboczu. Oprócz korzyści związanych z bezpieczeństwem, opony wyposażone w technologię SEALGUARD od Hankook nadal oferują standardowy komfort, ponieważ ich podstawowa konstrukcja nie różni się od opon bez technologii SEALGUARD.

Źródło: Hankook

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).