Grupa DBK ugościła laureatów OMM 2023 | MOTOFAKTOR

Zwycięzcy tegorocznych XII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych odwiedzili fabrykę pojazdów DAF w Eindhoven.

 

Grupa DBK, będąc partnerem Mistrzostw Mechaników, aktywnie wspierała Finały, a dzięki partnerstwu strategicznemu z DAF Trucks Polska, konkurencje praktyczne odbyły się na ciągniku siodłowym marki DAF. To właśnie DAF Trucks Polska ufundował voucher na dwudniowy wyjazd do Holandii dla zwycięzców.

Fot. DAF

Niezapomniane doświadczenie w Eindhoven

Podczas dwudniowego pobytu zwycięska drużyna miała okazję odbyć podróż przez blisko 100 lat innowacyjnych rozwiązań transportowych. Od zabytkowych, kultowych modeli, po najnowsze technologiczne cacka – każdy pojazd opowiadał swoją historię. Spotkanie z pracownikami firmy DAF pozwoliło na zobaczenie z bliska pojazdów i poznanie ciekawostek technologicznych.

 

Podczas wyjazdu uczestnicy mieli okazję zwiedzić fabrykę DAF, gdzie powstają innowacyjne rozwiązania transportowe i najnowocześniejsze pojazdy marki DAF. Następnie odwiedzili zabytkowe Muzeum DAF w Eindhoven, które było dawnym warsztatem braci Van Doorne, założonym 1 kwietnia 1928 roku. To właśnie z tego warsztatu wywodzi się marka DAF, która ewoluowała od produkcji niedużych maszyn, przez auta osobowe, aż po dzisiejsze ciężarówki. W muzeum można było podziwiać pierwsze osobowe DAF-y z 1958 roku, ostatni osobowy model DAF 66 z 1975 r., liczne konstrukcje wojskowe, a także współczesne modele. Jednak największą atrakcją była możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia za kierownicą podczas przejazdu załadowanymi zestawami po torze testowym DAF. To doświadczenie na pewno zostanie w ich pamięci na długo.

Fot. DAF

Podróż przez historię DAF

To nie tylko wycieczka, to lekcja historii motoryzacji, wiedzy, której nie nabylibyśmy siedząc w szkolnych murach. Wiem, jak ważne są takie doświadczenia dla młodych ludzi. Podróże kształcą, a te, które dostarczają tak wiele wiedzy i inspiracji, zostają w pamięci na zawsze. Dzięki tej wizycie nasi uczniowie mogli doświadczyć czegoś, co dla wielu byłoby niemożliwe. Mogli być częścią historii motoryzacji, zobaczyć, jak powstają nowoczesne pojazdy, a także poznać tradycje i dziedzictwo marki DAF. Takie inicjatywy pomagają rozwijać pasje, motywują do dalszej nauki i pracy. Jestem przekonany, że dla Piotra, Oliwera i innych uczniów ta wizyta będzie ważnym punktem odniesienia w ich przyszłej karierze. Jeszcze raz dziękuję DAF Trucks Polska oraz Grupie DBK za tak wyjątkową formę nagrody dla naszej drużyny – podkreślił Marek Pacion, opiekun drużyny i nauczyciel w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu.

Fot. DAF

Wrażenia i przemyślenia uczestników

Młodzi mechanicy byli pod wrażeniem.

 

To coś więcej niż wiedza z książek. Można dotknąć i przekonać się na własne oczy – podkreślili.

 

Ta wycieczka była dla nas nie tylko nagrodą, ale przede wszystkim niesamowitym doświadczeniem. Mogliśmy zobaczyć, jak powstają ciężarówki, które wkrótce będziemy serwisować. Dowiedzieliśmy się o najnowszych technologiach, które DAF wprowadza w swoich pojazdach. To wszystko pozwoliło nam lepiej zrozumieć, jakie wyzwania czekają na nas w przyszłości jako mechaników – podzielił się swoimi wrażeniami Piotr Żelawski, jeden z członków zwycięskiej drużyny, praktykant opolskiego oddziału Grupy DBK.

 

Dla mnie osobiście największym wrażeniem było zwiedzanie muzeum DAF. Zobaczenie tych wszystkich historycznych modeli, a potem porównanie ich z najnowszymi ciężarówkami, dało mi perspektywę, jak bardzo branża się rozwija. To naprawdę motywuje do dalszej nauki i doskonalenia swoich umiejętności. Teraz, kiedy jesteśmy w klasie maturalnej, myślimy o przyszłości. Po zakończeniu nauki chcemy podjąć pracę w zawodzie i być częścią tej dynamicznie rozwijającej się branży. Wizyta w fabryce DAFa na pewno wzmocniła nasze przekonanie, że wybraliśmy dobrą drogę – dodał Oliwer Jeger.

Inwestycja w przyszłość

Agnieszka Głowicka, Dyrektor Marketingu w DAF Trucks Polska i inicjatorka nagrody dla zwycięskiej drużyny, podkreśliła znaczenie wizyty w fabryce:

 

Jestem przekonana, że taka forma nagrody ma ogromną wartość edukacyjną i motywacyjną dla młodych adeptów mechaniki. Niezależnie od tego, gdzie w przyszłości będą pracować nasi Młodzi Mechanicy, na pewno spotykać się będą z ciężarówkami z Eindhoven. Dlatego tak ważne jest dla nas, aby mieli oni okazję zobaczyć, jak powstają te pojazdy, poznać ich historię i technologię. Jednym z naszych priorytetów w DAF Trucks Polska jest ciągła dbałość o zwiększanie jakości usług – także serwisowych. Wierzymy, że jest to możliwe dzięki inwestowaniu w rozwój kompetencji i wspieranie naturalnych talentów. Chcemy, aby nasi przyszli mechanicy byli najlepiej przygotowani do wyzwań, jakie stawia przed nimi branża.

Fot. DAF

Przyszłość w Grupie DBK

Grupa DBK jest największą firmą w branży TSL, która aktywnie wspiera kształcenie młodych ludzi. Od roku szkolnego 2022/23 Grupa DBK dołączyła do swojej oferty program stypendiów dla uczniów zawodowych odbywających praktyki w serwisach firmy. Grupa DBK oferuje nie tylko praktyki i płatny staż, podczas którego oferuje dalszą naukę zawodu i rozwój w ramach ścieżek kariery, ale również wsparcie, motywację i prawdziwą pasję do zawodu. To tu pracują najlepsi mechanicy DAF w Polsce, w tym finaliści corocznego konkursu Mechanik Roku DAF. Dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowników, Grupa DBK może oferować klientom wysoką jakość usług.

 

Źródło: Grupa DBK

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).