Płyn Castrol ON chłodzi centra danych firmy Submer | MOTOFAKTOR

Płyn Castrol ON chłodzi centra danych firmy Submer

person Redakcja 22/03/2023

Firmy Castrol i Submer sprawdziły chłodzenie zanurzeniowe centrów danych z pomocą płynu Castrol ON. Ostatecznie został zatwierdzony przez Submer.

 

  • Przejście z tradycyjnych metod chłodzenia centrów danych (powietrzem lub wodą) na chłodzenie zanurzeniowe może potencjalnie zapewnić redukcję zużycia energii i wody
  • Płyn do chłodzenia zanurzeniowego Castrol ON, przeznaczony do użycia w centrach danych, został w pełni zatwierdzony przez firmę Submer do stosowania w całym portfolio jej produktów
  • Obie firmy będą pracować nad tym, aby chłodzenie zanurzeniowe zostało wdrożone jako główna technologia w centrach danych i zastosowaniach brzegowych
  • Pomaganie klientom w zmniejszeniu zużycia energii i wody jest zgodne z zasadą przewodnią 4 programu zrównoważonego rozwoju Castrol PATH360
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

 

Castrol współpracuje z firmą Submer, liderem w dziedzinie systemów chłodzenia zanurzeniowego. Płyny chłodzące Castrol projektowane są z myślą o maksymalizacji wydajności chłodzenia centrów danych. Zapewniać mają one lepszą ochronę sprzętu i pomagać w zabezpieczeniu przed przestojami obiektów dzięki kompleksowym testom materiałów.

 

Chłodzenie zanurzeniowe polega na zatapianiu podzespołów elektronicznych w nieprzewodzącym („dielektrycznym”) płynie chłodzącym. W porównaniu z konwencjonalnymi metodami chłodzenia technologia zanurzeniowa może pomóc obniżyć zużycie energii i wody potrzebnych do chłodzenia serwerów i magazynów danych oraz umożliwia ponowne wykorzystanie generowanego ciepła odpadowego.

 

Firma Submer przeprowadziła w swoim Immersion Centre of Excellence kompleksowe badanie płynu Castrol ON DC 20 do chłodzenia zanurzeniowego. Produkt przewyższył wymagania techniczne firmy Submer i został w pełni zatwierdzony do użytku i objęty gwarancją we wszystkich urządzeniach Submer.

To przełomowy etap we współpracy firmy Castrol z Submer – komentuje Nicola Buck, wiceprezes ds. marketingu w bp i CMO w Castrol – Jesteśmy obecnie dobrze przygotowani do współpracy przy tworzeniu wspólnej oferty dla klientów z centrów danych oraz wzajemnego zwiększania rynkowego zasięgu i wpływu. Dążymy do tego, aby technologia chłodzenia zanurzeniowego trafiła do głównego nurtu w branży centrów danych i będziemy tworzyć zintegrowane oferty dla klientów w celu dalszego udoskonalania technologii i rozwiązywania przeszkód na drodze do jej upowszechnienia.

 

Nicola dodała: Głęboko wierzymy w przyszłość technologii chłodzenia zanurzeniowego, ponieważ może ona pomóc w osiągnięciu znaczących korzyści operacyjnych dla branży centrów danych oraz sprostać niektórym przyszłym wyzwaniom. Poprzez współpracę z Submer chcemy przyczynić się do optymalizacji wydajności i zużycia energii w kilku z najpotężniejszych centrów danych na świecie. Jest to również zgodne z zasadą przewodnią 4 naszego programu zrównoważonego rozwoju PATH360 oraz wpisuje się w prace, które realizujemy z naszymi klientami, ukierunkowane na to, aby pomóc im oszczędzać energię oraz zmniejszać ilość odpadów i zużycie wody.

 

Działania na rzecz standaryzacji płynów firma Submer rozpoczęła w roku 2020. Teraz z satysfakcją śledzimy wymierne wyniki naszych rygorystycznych testów, w tym badań wydajności termicznej, utleniania oraz oceny dotyczącej zrównoważonego rozwoju, z których wynika, że wszystkie płyny spełniają standardy branżowe. Dzięki współpracy z Castrol upowszechnienie na szeroką skalę chłodzenia zanurzeniowego jest o krok bliżej – powiedział Peter Cooper, wicedyrektor działu płynów i rozwiązań chemicznych w Submer.

 

Castrol współpracuje z firmą Submer nad strategią przyspieszenia wdrażania technologii chłodzenia zanurzeniowego w skali megawatów. Współpraca ta ma na celu przyspieszenie rozwoju zintegrowanych koncepcji energii i usług w celu zmniejszenia zużycia energii i wody w tej branży. Submer ma połączyć swoje kompetencje w dziedzinie chłodzenia zanurzeniowego i projektowania systemów IT z wiedzą oraz doświadczeniem Castrol w zakresie zarządzania ciepłem, tak aby zapewnić wyjątkową wartość dla globalnej branży centrów danych.

 

Źródło: Castrol

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).