BYD buduje fabrykę w Turcji | MOTOFAKTOR

BYD buduje fabrykę w Turcji

BYD - chiński producent samochodów - porozumiał się z rządem Turcji w sprawie budowy fabryki o wartości 1 mld dolarów. Będzie to druga fabryka samochodów osobowych BYD w Europie.

Jak wynika z komunikatu tureckiego Ministerstwa Przemysłu i Technologii, dyrektor generalny BYD Wang Chuanfu oraz turecki minister przemysłu i technologii Mehmet Fatih Kaci podpisali porozumienie w Stambule. W ceremonii wziął udział prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan.

Zgodnie z umową BYD zainwestuje około 1 miliarda dolarów w fabrykę, która będzie w stanie wyprodukować 150 000 pojazdów elektrycznych i hybrydowych rocznie, a także utworzy w fabryce centrum badawczo-rozwojowe w zakresie technologii zrównoważonej mobilności. Fabryka ma rozpocząć produkcję pod koniec 2026 roku i zapewnić zatrudnienie dla 5 tys. osób.

UE wprowadza cła na chińskie elektryki

Od 4 lipca br. obowiązują tymczasowe cła wyrównawcze na import pojazdów elektrycznych wyprodukowanych w Chinach do Unii Europejskiej. Cła w wysokości od 17,4% do 37,6% mają na celu powstrzymanie zalewu tanich chińskich samochodów zbudowanych przy wsparciu finansowym chińskiego rządu. Inwestycje chińskich producentów pojazdów w Europie pozwolą im na ominięcie unijnych regulacji. W styczniu br. firma BYD ogłosiła plany budowy swojej pierwszej w Europie fabryki samochodów elektrycznych w miejscowości Szeged na Węgrzech.

BYD buduje fabrykę na Węgrzech

Źródło: CNN

Zdjęcia: tccb.gov.tr

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).