Osobowe elektryki BYD debiutują w Polsce | MOTOFAKTOR

Osobowe elektryki BYD debiutują w Polsce

Trzy modele samochodów elektrycznych BYD debiutują w przedsprzedaży w Polsce. Firma ogłosiła partnerstwo z trzema grupami dealerskimi i otwarcie pięciu sklepów BYD Pioneer Store.

BYD, chiński producent pojazdów i technologii napędów alternatywnych, wprowadza w Polsce trzy modele samochodów w pełni elektrycznych. W polskiej przedsprzedaży debiutują modele BYD DOLPHIN, BYD SEAL i BYD SEAL U. Jednocześnie BYD rozpoczyna współpracę z regionalnymi grupami dealerskimi w Polsce.

BYD wybrało firmy Krotoski, Cichy-Zasada i Plichta na partnerów dealerskich zapewniających klientom sprzedaż i usługi posprzedażowe.  W czterech miastach – w Warszawie, Poznaniu, Gdyni i Bydgoszczy – firm uruchamia BYD Pioneer Stores.

BYD posiada ponad 29-letnie doświadczenie w badaniach i rozwoju akumulatorów, jest znany na całym świecie z pionierskich innowacji w zakresie zrównoważonych technologii. BYD jest jedynym producentem pojazdów NEV (tzw. nowe pojazdy energetyczne), który opracował własne układy napędowe, w tym akumulatory mocy, silniki i systemy sterowników silników.

Wszystkie modele samochodów BYD, które mają swoją premierę w Polsce, korzystają z najnowszej e-Platformy BYD 3.0, elektrycznego układu napędowego 8 w 1, zapewniającego najwyższą wydajność systemu i zintegrowaną inteligencję pojazdu.

BYD e_Platforma 3.0
BYD e-Platforma 3.0

Wykorzystują również niezawierający kobaltu akumulator litowo-żelazowo-fosforanowy BYD Blade wraz z pompą ciepła w standardzie. BYD DOLPHIN, BYD SEAL i BYD SEAL U otrzymały maksymalnie 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP.

Akumulator BYD Blade
Akumulator BYD Blade

Wszystkie trzy w pełni elektryczne modele czerpią inspirację projektową z estetyki oceanu. BYD DOLPHIN to hatchback segmentu C, dostępny w dwóch wersjach wyposażenia (Komfort i Design), oba z akumulatorem 60,4 kWh. BYD DOLPHIN przyspiesza od 0 do 100 km w 7 sekund.

BYD Dolphin
BYD Dolphin

BYD SEAL to sportowy, pięciosobowy sedan segmentu D, dostępny z napędem na wszystkie koła w wersji „Excellence” lub „Design” – z napędem na tylne koła.  To pierwszy pojazd, w którym zastosowano wysoce zaawansowaną technologię BYD Cell-to-Body (CTB) zapewniającą najwyższe bezpieczeństwo, sztywność skrętną, dynamikę jazdy i wykorzystanie przestrzeni. Wersja SEAL z napędem na wszystkie koła jest również wyposażona w inteligentny system kontroli adaptacji momentu obrotowego (iTAC) firmy BYD.

BYD SEAL
BYD SEAL

Uzupełnieniem elektrycznego trio jest BYD SEAL U, pięcioosobowy SUV segmentu D, dostępny w dwóch wersjach wyposażenia: wersja Comfort oferuje akumulator o pojemności 71,8 kWh i zasięg 420 km, a wersja Design jest wyposażona w akumulator o pojemności 87 kWh, co zapewnia zasięg 500 km.

BYD SEAL U
BYD SEAL U

W 2023 roku roczna sprzedaż nowych pojazdów energetycznych BYD przekroczyła 3 miliony sztuk, dając firmie pozycję światowego lidera w sprzedaży NEV. BYD osiągnął łączną sprzedaż NEV przekraczającą 7 milionów sztuk. Realizując swoją globalną strategię rozwoju, BYD – znajdujący się w pierwszej dziesiątce marek samochodów na świecie – w dalszym ciągu pogłębia swoją obecność w Europie. Od wejścia na europejski rynek pojazdów osobowych podczas Salonu Samochodowego w Paryżu we wrześniu 2022 r. firma BYD wprowadziła na rynek samochody w 22 krajach Europy. BYD, we współpracy z szybko rozwijającą się siecią dealerów, otworzyło ponad 261 sklepów w Europie, a liczba ta wzrośnie, w miarę jak marka wprowadza do Polski różnorodną gamę modeli samochodów.

Sprzedaż BYD DOLPHIN, BYD SEAL i BYD SEAL U w Polsce rozpocznie się 10 czerwca 2024 roku.

Źródło: BYD

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

 

 

 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).