BYD buduje fabrykę na Węgrzech | MOTOFAKTOR

BYD buduje fabrykę na Węgrzech

Chińska firma BYD ogłosiła plany budowy swojej pierwszej w Europie fabryki samochodów osobowych w miejscowości Szeged na Węgrzech.

  • Nowa fabryka elektrycznych samochodów osobowych BYD powstanie w Szeged na Węgrzech.
  • Oczekuje się, że nowa fabryka stworzy tysiące lokalnych miejsc pracy.
  • Fabryka w Szeged będzie pierwszą fabryką samochodów osobowych BYD w Europie.
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży – zapisz się na nasz newsletter.

 

Fabryka BYD w Szeged będzie pierwszym tego typu obiektem wybudowanym przez chińską firmę w Europie i zostanie wyposażona w zaawansowaną linię do produkcji samochodów. Budowa zakładu ma się przyczynić do powstania tysiąca lokalnych miejsc pracy, pobudzić lokalną gospodarkę i wesprzeć lokalne łańcuchy dostaw.

Nowy zakład produkcyjny będzie wykorzystywał najbardziej zaawansowane światowe technologie i wysoce zautomatyzowane procesy produkcyjne, aby stworzyć wiodący na świecie zakład produkujący samochody osobowe. Oczekuje się, że budowa centrum produkcyjnego BYD będzie miała pozytywny wpływ na lokalną gospodarkę poprzez promowanie wymiany technologicznej i innowacji między Chinami i Węgrami.

Marka BYD poczyniła znaczne postępy w rozpoczęciu działalności w segmencie samochodów osobowych w Europie. W ciągu pierwszego roku firma utworzyła 230 sklepów detalicznych w 19 krajach, wprowadziła pięć nowych modeli (BYD HAN, BYD TANG, BYD ATTO 3, BYD SEAL i BYD DOLPHIN), obejmujących segmenty od C do E, w tym hatchbacki, sedany i SUV-y. Dodatkowo w ciągu najbliższych 12 miesięcy planowane jest wprowadzenie na rynek trzech nowych modeli.

Celem BYD jest przyspieszenie tempa wprowadzania na europejski rynek elektrycznych samochodów osobowych i pogłębianie strategii globalizacji.

W maju 2023 roku BYD Truck ogłosił strategiczne partnerstwo z Inter Cars, który stał się dystrybutorem pojazdów ciężarowych i dostawczych firmy w Polsce.

Źródło: BYD

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).