Bridgestone Mobility Solutions i Bia łączą siły dla elektryfikacji flot

Bridgestone Mobility Solutions i Bia łączą siły dla elektryfikacji flot

Bridgestone Mobility Solutions nawiązała współpracę z Bia, która zbudowała platformę do planowania, monitorowania i optymalizacji ładowania pojazdów elektrycznych.

 

Bridgestone Mobility Solutions, jednostka biznesowa Bridgestone EMIA nawiązała współpracę z Bia, firmą zajmującą się oprogramowaniem, która zbudowała platformę do planowania, monitorowania i optymalizacji ładowania pojazdów elektrycznych, w celu wsparcia płynnej elektryfikacji flot. Poprzez inwestycję w Bia, Bridgestone Mobility Solutions rozbudowuje sieć partnerów, realizując strategię budowania pozycji lidera w dostarczaniu rozwiązań dla zrównoważonej mobilności.

Bridgestone Mobility Solutions i Bia będą wykorzystywać dane telematyczne. Celem współpracy jest optymalizacja ładowania pojazdów elektrycznych, by było ono przyjazne środowisku, oszczędne i ograniczające zużycie baterii. Ładowanie będzie też czystsze i tańsze, a także dostępne wówczas, gdy jest wymagane.

prezes i założycielka Bia - Candace Saffery Neufeld

 

Współpraca ma przynieść korzyści flotom pojazdów elektrycznych, dostarczając innowacyjnych rozwiązań w zakresie inteligentnego, szybkiego ładowania. Obejmą one optymalizację procesów ładowania, redukcję kosztów, zmniejszenie obciążeń szczytowych, a także zarządzanie czasem eksploatacji baterii. Dodatkowo, wdrożenie elastycznego systemu ładowania ma zapewnić tańszy i bardziej zrównoważony proces.

Mocno wierzymy w elektryfikację flot. Nasze rozwiązanie Webfleet EV już teraz pomaga firmom na każdym etapie procesu elektryfikacji: od planowania zmiany i wprowadzania do flot pojazdów elektrycznych, po monitorowanie, redukcję kosztów eksploatacyjnych i pełnego wykorzystywania potencjału pojazdów elektrycznych. Partnerstwo z Bia umożliwia realizację naszego celu – wspierania elektryfikacji floty w oparciu o dane telematyczne, zapewniając elastyczne i optymalne zarządzanie flotą. Cieszymy się z kolejnych kroków na nowatorskim rynku inteligentnego ładowania oraz z możliwości pełnego wykorzystania potencjału e-mobilności w przechodzeniu na czystą energię.

dyrektor generalny Bridgestone Mobility Solutions - Jan-Maarten de Vries

 

Współpraca z Bia jest kolejnym partnerstwem, realizowanym w ramach strategii Bridgestone Mobility Solutions w zakresie dostarczania innowacyjnych rozwiązań dla zrównoważonej mobilności.

 

Bridgestone Mobility Solutions, jednostka biznesowa Bridgestone EMIA, realizuje misję, która ma prowadzić świat w kierunku zrównoważonej przyszłości dzięki rozwiązaniom opartym na danych w obszarze mobilności. Naszym celem jest zapewnienie flotom kompleksowej obsługi, poprzez połączenie cyfrowych rozwiązań z oponami Bridgestone oraz siecią handlową i serwisową. Kompleksowa oferta obejmuje Webfleet (zarządzanie flotą), Mobox, Fleetcare (utrzymanie jako usługa), Tirematics (zaawansowane rozwiązania w zakresie opon) oraz Advanced Data Solutions (zaawansowane rozwiązania oparte na danych).

 

Firma Bia została założona w 2019 roku przez liderów branży związanych z Clean Technology, Data Science, Software Development i Power Systems. Bia zaprojektowała i zbudowała własne oprogramowanie do optymalizacji i uproszczenia ładowania EV, aby było ono czystsze, tańsze i dostępne.

 

Źródło: Bridgestone

 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).