Brembo: Wysoki wzrost w I półroczu 2023 | MOTOFAKTOR

Brembo: Wysoki wzrost w I półroczu 2023

person Redakcja 7/08/2023

Przychody zbliżyły się do dwóch miliardów euro, co oznacza wzrost o 11,6%

W pierwszej połowie 2023 przychody wyniosły 1 949,9 mln euro, co oznacza wzrost o +11,6% w porównaniu z I półroczem 2022 r. (+12,3% w ujęciu like-for-like). Pozostałe dane finansowe kształtują się w następujący sposób:

  • EBITDA na poziomie 344,0 mln euro (marża EBITDA: 17,6%);
  • EBIT na poziomie 217,9 mln euro (marża EBIT: 11,2%)
  • Inwestycje netto i wzrost wartości aktywów w leasingu osiągnęły 165,2 mln euro
  • Zadłużenie finansowe netto w wysokości 562,3 mln euro (388,5 mln euro przed zastosowaniem MSSF 16), spadek o 32,8 mln euro w porównaniu z 30 czerwca 2022 r.

Executive Chairman Matteo Tiraboschi skomentował:

„Zakończyliśmy pierwszą połowę roku z bardzo pozytywnymi wynikami, zatwierdzonymi dzisiaj przez Radę Dyrektorów. Przychody zbliżyły się do dwóch miliardów euro, co oznacza wzrost o 11,6% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Marże również wykazały dwucyfrowy wzrost. Wyniki te, wypracowane przez wszystkie segmenty działalności Brembo i na wszystkich naszych rynkach, potwierdzają stabilną pozycję firmy w trudnej sytuacji geopolitycznej oraz pozwalają nam patrzeć z nadzieją i optymizmem na drugą połowę roku. W pierwszej połowie roku rozpoczęło działalność również Brembo Solutions, nowa jednostka zajmująca się opracowywaniem rozwiązań software’owych dla klientów biznesowych w celu poprawy ich wydajności i konkurencyjności w kilku sektorach. Brembo Solutions otwiera przed nami nowe możliwości, przyspieszając zdolność do wprowadzania innowacji w dziedzinie cyfryzacji”.

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).