Brembo wyciszy swoje hamulce dla aut elektrycznych | MOTOFAKTOR

Brembo wyciszy swoje hamulce dla aut elektrycznych

person Redakcja 25/10/2019

Aby spełnić standardy elektromobilności związane z emisją hałasu Brembo podejmie zmiany w konstrukcji swoich części układu hamulcowego.

Bez ryku wydajnych silników benzynowych, które zagłuszają hamulce w działaniu, grozi im rozproszenie uwagi kierowców cieszących się względną ciszą swoich pojazdów zasilanych bateryjnie.

 

Opracowanie cichszych hamulców jest tylko jednym z wyzwań, przed którymi stoi firma, gdy chce wyjść poza tradycyjne przedsiębiorstwa i wyprzedzić zagrożenia dla starszych technologii, gdy przemysł motoryzacyjny ewoluuje w erze cyfrowej.

 

Brembo opracowuje lżejsze, elektryczne mechanizmy hamulcowe typu wire-by-wire stosowane w samochodach elektrycznych w celu zastąpienia tradycyjnych hamulców hydraulicznych i stoi w obliczu zagrożenia dla swojej firmy dzięki tak zwanym układom hamowania odzyskowego, które wychwytują energię traconą, gdy samochody zwalniają i magazynują ją w akumulatorze.

Silniki elektryczne nie hałasują, więc układ hamulcowy może ostatecznie być irytujący dla pasażerów. Mogą nawet oglądać film w przyszłości, siedząc w samochodach, dzięki autonomicznej jeździe, więc naszym celem jest również, aby hamowanie było coraz bardziej ciche. Matteo Tiraboschi wiceprezes wykonawczy Brembo w rozmowie z agencją Reuters

 

Założona w 1961 r. w małym warsztacie w pobliżu miasta na północy Włoch, rodzinna firma uważa, że ​​przejęcie jest odpowiedzią, dzięki czemu może rozszerzyć się na urządzenia cyfrowe i nadążać za zmianami w projektowaniu i użytkowaniu samochodów.

 

Brembo nie jest osamotnione. Przykładowo ZF Friedrichshafen kupił w tym roku WABCO za ponad 7 miliardów dolarów, aby wzmocnić swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie technologii jazdy autonomicznej.

Samochody będą coraz bardziej usługą. Ludzie będą coraz mniej patrzeć na wydajność. Światło żarówki jest włączone lub wyłączone, wszystkie silniki elektryczne natychmiast zwolnią moc. Ludzie będą patrzeć na wnętrza, komfort, infotainment. Matteo Tiraboschi

Poza hamulcami

Tiraboschi zapewnił, że Brembo śledzi również przejęcia na rynku producentów samochodowych.

 

Musimy uzupełnić gamę oferowanych przez nas produktów, ale musi to być spójne z tym, co robimy – powiedział, dodając, że wyszukiwanie Brembo koncentrowało się na firmach obejmujących elektronikę, autonomiczną jazdę i infotainment.

 

Tiraboschi powiedział w czerwcu, że Brembo dąży do osiągnięcia celu „znacznej wielkości” – nawet tak dużego jak on sam.

 

Na początku tego roku firma zatwierdziła udział lojalnościowy, który pozwala jej rodowitym właścicielom zachować kontrolę, nawet jeśli ich udział spadnie poniżej 50% po przejęciu.

 

Podczas gdy oczekuje się, że sprzedaż Brembo spadnie w tym roku o około 2-3% z 2,64 mld euro w 2018 r. z powodu utrzymującej się globalnej słabości przemysłu motoryzacyjnego, Tiraboschi powiedział, że chce podwoić przychody w kolejnych latach.

Trudno to zrobić tylko z tym, co robimy dzisiaj, ponieważ nasze udziały w rynku są już bardzo wysokie. Musimy wymyślić coś innego niż układy hamulcowe. Matteo Tiraboschi

 

Andrea Balloni, analityk z Mediobanca, powiedział, że ​​cel dotyczący przychodów był trudny, ale możliwy do zrealizowania poprzez przejęcie.

Jednak stwarza to ryzyko w postaci zmniejszenia marży i zapłacenia wysokiej premii za przejęcie w czasie, gdy cały sektor motoryzacyjny handluje przy bardzo niskich wielokrotnościach. Andrea Balloni analityk z Mediobanca

 

Przejście na hamulce regeneracyjne, które są połączone z elektronicznym mózgiem samochodów elektrycznych, może również zmniejszyć liczbę producentów samochodów i konsumentów, którzy są skłonni wydać pieniądze na tradycyjne zaciski, klocki i tarcze, twierdzą analitycy.

 

Luca Testa z firmy konsultingowej AlixPartners powiedział, że spodziewa się, że tradycyjne hamulce stracą na znaczeniu: Prawdopodobnie będą one mniejsze, tańsze i będą wymagały mniej konserwacji.

 

Tiraboschi powiedział jednak, że jest przekonany, że mobilność elektryczna nie oznaczała końca tradycyjnych hamulców, ponieważ wysokowydajne układy hamulcowe byłyby fundamentalne dla cięższych pojazdów.

Jeśli jedziesz górską drogą lub nagle musisz zahamować, potrzebujesz tradycyjnych hamulców. Nie wyobrażam sobie, abyś mógł bezpiecznie hamować tylko za pomocą układu elektrycznego - jeśli prowadzisz samochód o wysokich osiągach. Matteo Tiraboschi

 

Źródło: Reuters

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).