Akcjonariusze WABCO zatwierdzają przejęcie przez ZF Friedrichshafen

person Adrian Januszkiewicz 28/06/2019

WABCO Holdings zaakceptował decyzję swoich akcjonariuszy o zatwierdzeniu przejęcia spółki przez ZF Friedrichshafen AG.

Na specjalnym spotkaniu akcjonariuszy WABCO, które odbyło się wczoraj (27.06.2019 r.) w Nowym Jorku, posiadacze 68,44% akcji Spółki głosowali za przyjęciem proponowanej umowy o połączeniu. Ogółem w głosowaniu wzięło udział 71,97% udziałowców WABCO.

 

Zgodnie z umową, ZF przejmie wszystkie pozostałe akcje WABCO za 136,50 USD za akcję w transakcji gotówkowej o wartości ponad 7 mld USD.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że akcjonariusze WABCO poparli nasze plany połączeń, uznając, że transakcja ZF oferuje atrakcyjne strategiczne dopasowanie, aby sprostać wymaganiom naszej branży, zapewniając jednocześnie pewność wartości i płynności dla naszych akcjonariuszy. Jacques Esculier prezes i dyrektor generalny WABCO

 

Proponowane połączenie podlega dalszym zwyczajowym warunkom zamknięcia i zatwierdzeniom regulacyjnym. ZF i WABCO nadal oczekują zamknięcia transakcji na początku 2020 r. Połączy ona dwóch światowych liderów technologicznych obsługujących producentów OEM i floty w przemyśle samochodowym i ciężarowym, łącząc możliwości WABCO w zakresie bezpieczeństwa i wydajności pojazdów użytkowych, w tym technologii związanych z kontrolą dynamiki pojazdu, systemami aktywnego zawieszenia pneumatycznego i systemami zarządzania flotą z wiodącą pozycją ZF w technologiach mobilności dla samochodów osobowych i pojazdów użytkowych.

 

Źródło: WABCO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).