AS-PL oficjalnym dostawcą Groupauto Polska | MOTOFAKTOR

AS-PL oficjalnym dostawcą Groupauto Polska

person Redakcja 26/08/2019

AS-PL jest przedsiębiorstwem ze 100% polskim kapitałem, działającym w branży rozruszników i alternatorów od blisko 28 lat.

Współpracujemy z dystrybutorami oraz hurtownikami z całego świata w obszarze rynku aftermarket, a w swojej ofercie posiadamy ponad 17 000 pozycji asortymentowych, odpowiadających blisko 250 000 numerom referencyjnym. Dzięki współpracy z Groupauto Polska nie tylko dołączamy do jednej z lepiej rozwijających się grup zakupowych w Polsce, ale zyskujemy także rozpoznawalność produktową u największych zrzeszonych dystrybutorów w kraju. Wspólnie dostarczać będziemy produkty najwyższej jakości, co również wpłynie na pozytywne relacje AS-PL i Groupauto Polska. Paweł Kotala Dyrektor Handlowy w AS-PL Sp. z o.o.

 

Groupauto Polska (GA PL) jest oficjalnym członkiem Groupauto International i działa jako platforma zakupowa dla największych krajowych dystrybutorów części samochodowych. Przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie blisko 2000 pracowników, posiada 107 punktów sprzedaży oraz 280 serwisów. Strategia grupy oparta jest o inkorporację nowych firm i rozwój sieci serwisowych.

 

AS-PL Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem ze 100% polskim kapitałem. Firma założona została w 1992 w Gdańsku jako Auto-Starter – Kaszubowska Danuta. Spółka obecnie zatrudnia ponad 280 wykwalifikowanych pracowników. AS-PL współpracuje z dystrybutorami oraz hurtownikami części zamiennych z całego świata w obszarze rynku aftermarket, czyli dystrybucji części zamiennych i akcesoriów do pojazdów.

 

Katalog produktów spółki obejmuje około 17000 pozycji, odpowiadających blisko 250 000 numerów referencyjnych. W ofercie znajdują się części i podzespoły do samochodów osobowych, ciężarowych, maszyn rolniczych, jednostek pływających i motocykli. Asortyment podzielony został na trzy linie produktowe:

  • Economy line – linia produktów skierowana dla osób poszukujących jakości za rozsądną cenę.
  • Standard line – wiodąca linia produktowa marki AS, dedykowana dla Klientów szukających wysokiej jakości, niezawodności oraz konkurencyjnych cen.
  • Premium line – propozycja skierowana dla Klientów poszukujących najwyższej jakości wyrobów. Składają się na nią zarówno produkty pochodzące od światowej klasy producentów OEM, jak i wyselekcjonowane produkty marki AS.

 

Wszystkie alternatory oraz rozruszniki oferowane przez spółkę, testowane są na specjalistycznych maszynach, a wyniki testów dołączane do oferowanych produktów. Atrakcyjna oferta handlowa AS-PL Sp. z o.o. sprawia, że klienci cieszą się swobodnym dostępem do produktów dedykowanych wszystkim typom pojazdów, w tym z systemem Start/Stop oraz o dużym zapotrzebowaniu na energię elektryczną.

 

W październiku 2018 roku otwarto nową siedzibę Działu Handlowego oraz Magazynu w Panattoni Park Gdańsk. Dodatkowo w sierpniu br. weszła w życie decyzja certyfikacyjna o pozytywnym wyniku kontroli oceniającej wdrożenie certyfikatu ISO 9001:2015.

 

W listopadzie 2017 roku AS-PL Sp. z o.o. podpisała umowę o współpracy z NEXUS Automotive Central Europe (N!ACE), regionalnym reprezentantem międzynarodowej grupy zakupowej Nexus Automotive International (N!AI). NEXUS Automotive Central Europe (N!ACE) jest regionalnym przedstawicielem NEXUS Automotive International SA (N!AI), dynamicznie rozwijającej się globalnej grupy motoryzacyjnej. W skład N!ACE wchodzi obecnie kilkunastu członków z Polski, Litwy, Ukrainy, Rosji, Czech, Słowacji. Jednym z najważniejszych zadań N!ACE jest wzrost konkurencyjności i rozwój sieci partnerskiej na rynku Europy Centralnej.

 

Dynamiczny rozwój firmy przyczynił się do powołania w 2017 roku nowej spółki o nazwie AS-PL UK Ltd. działającej na rynku brytyjskim. Pod koniec ubiegłego roku nowo powstała Spółka została certyfikowanym członkiem federacji IAAF (The Independent Automotive Aftermarket Federation), która jest odpowiednikiem polskiego SDCM (Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych) na rynku brytyjskim. W 2018 roku produkty firmy znalazły się także w prestiżowym brytyjskim katalogu produktów MAM Software Autocat v8.

 

Źródło: Groupauto Polska

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).