Zrównoważony rozwój w produktach MANN-FILTER | MOTOFAKTOR

Zrównoważony rozwój w produktach MANN-FILTER

person Adrian Januszkiewicz 13/03/2020

MANN-FILTER podkreśla, że zarówno jego filtry, jak i ich opakowania są produkowane w sposób zrównoważony i oszczędzający zasoby naturalne. 

Linia spunbondingu - większa efektywność energetyczna materiałów i procesów technologicznych

Jedyna na świecie linia spunbondingowa do produkcji syntetycznych mediów filtracyjnych dla firmy MANN-FILTER jest stosowana w zakładzie w Marklkofen w Bawarii, który produkuje w sposób oszczędzający zasoby naturalne.

 

Połączenie procesu spunbondingu i zintegrowanych pieców do termicznego wiązania włókniny jest nowością w porównaniu z wcześniej stosowanymi procesami, takimi jak proces topienia (meltblown).

 

W porównaniu z obecnymi metodami produkcji, nowy proces produkcji może zaoszczędzić do 70% energii procesowej rocznie. Przyczynia się to do redukcji emisji CO2 o ponad 4 000 ton rocznie.

Fabryka MANN-FILTER w Marklkofen (Bawaria)

Równolegle z linią spunbondingu zbudowano również instalację recyklingu. Tam powstałe w procesie produkcji okrawki krawędzi i rolki odpadowe są przetwarzane na granulki i ponownie wykorzystywane w procesie. W ten sposób zakład działa prawie bez odpadów i jest szczególnie zrównoważony.

Filtry powietrza MANN-FILTER wykonane z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu

Filtry powietrza MANN-FILTER wykonane z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu stanowią kolejny ważny wkład w oszczędne gospodarowanie zasobami. Jeden metr kwadratowy medium filtracyjnego w C 24 005 zawiera tworzywo sztuczne pochodzące z recyklingu około dwóch 1,5 litrowych butelek PET.

 

Dzięki dużej zdolności zatrzymywania zanieczyszczeń, filtr powietrza wymaga tylko 30% powierzchni wkładu filtracyjnego w porównaniu z konwencjonalnymi filtrami powietrza z wkładem celulozowym. Dalsze filtry powietrza z tym innowacyjnym medium są obecnie w przygotowaniu i wkrótce będą dostępne.

Opakowania MANN-FILTER wykonane z włókien z recyklingu

MANN-FILTER koncentruje się również na zrównoważonym rozwoju w swoich opakowaniach. W każdym żółto-zielonym pudełku znajduje się od 80 do 95% włókien pochodzących z recyklingu. Na rynku europejskim dostępnych jest ponad 4 800 elementów filtrujących dla ponad 48 000 pojazdów i maszyn, w tym ponad 12 000 samochodów osobowych i dostawczych, ponad 9 100 pojazdów ciężarowych i autobusów, prawie 1 000 motocykli oraz 25 500 zastosowań w pojazdach terenowych i przemyśle.

FSC certyfikowany zakład produkcyjny dla zrównoważonej gospodarki leśnej

Dzięki przyjaznym dla środowiska mediom filtracyjnym do filtrów powietrza, firma MANN+HUMMEL od kilku lat angażuje się w zrównoważoną gospodarkę leśną. Oprócz spełniania specyfikacji technicznych, ważne dla firmy jest, aby działała ona w sposób zrównoważony i przyjazny dla środowiska.

 

W związku z tym MANN+HUMMEL uzyskał certyfikat dla zakładu produkcyjnego w Saragossie, zgodnie z wytycznymi Forest Stewardship Council (FSC), aby móc wytwarzać produkty zawierające drewno z certyfikowanych źródeł.

Redukcja CO2

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych źródeł światła (LED) i inteligentnego sterowania oświetleniem, wymianie sprężarek i innych środków, firma MANN+HUMMEL zredukowała w 2018 roku emisję CO2 o około 3 300 ton.

 

Wszystkie te działania mają na celu stałą poprawę bilansu CO2 firmy oraz wszystkich aspektów łańcucha wartości, jak również zapewnienie odpowiedzialnego wykorzystania naturalnych surowców.

 

Źródło: MANN+HUMMEL

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).