Zmiany w zarządzie firmy Bosch od Nowego Roku | MOTOFAKTOR

Zmiany w zarządzie firmy Bosch od Nowego Roku

person Adrian Januszkiewicz 7/07/2020

Od 1 stycznia 2021 r. w zarządzie Boscha przestaną zasiadać Christoph Kübel i Peter Tyroller. Miejsce tego pierwszego zajmie Filiz Albrecht.

31 grudnia 2020 roku Christoph Kübel ustąpi ze stanowiska członka zarządu firmy Robert Bosch GmbH i przejdzie na emeryturę. Kübel rozpoczął swoją ponad 30-letnią karierę w spółce Bosch w 1986 roku jako stażysta w dziale handlowym. Członkiem zarządu i dyrektorem ds. personalnych jest od 2012 roku. Odpowiada za sprawy kadrowe i socjalne, w tym także za kadrę starszych managerów.

 

Kübela na stanowisku zastąpi Filiz Albrecht, która 1 stycznia 2021 roku dołączy do zarządu firmy Robert Bosch GmbH i obejmie stanowisko dyrektora ds. personalnych. Albrecht kieruje obecnie centralnym działem Human Resources w Bosch i jest odpowiedzialna za kadrę starszych managerów, zarządzanie talentami oraz rozwój organizacji.

 

Filiz Albrecht ukończyła studia  w dziedzinie prawa gospodarczego, posiada także tytuł Master of Business Administration (MBA). Karierę zaczynała w branży motoryzacyjnej i przed rozpoczęciem pracy w Grupie Bosch w październiku 2017 roku, pracowała m.in. w firmie MANN+HUMMEL, ostatnio na stanowisku członka zarządu i dyrektora ds. personalnych.

 

Peter Tyroller, który od 2006 roku pełni funkcję członka zarządu firmy Robert Bosch GmbH odpowiedzialnego za koordynację działalności w regionie Azji i Pacyfiku, przejdzie z końcem roku na emeryturę. Tyroller pracował w Grupie Bosch w latach 1992–1994, a potem ponownie od roku 2000 – początkowo jako dyrektor sprzedaży działu Układy do silników benzynowych, a następnie jako jego prezes.

 

Od roku 2013 Tyroller koordynuje działania w regionie Azji i Pacyfiku. Stanowisko to nie zostanie ponownie obsadzone, a koordynacja działalności w tym regionie zostanie przeorganizowana w ramach zarządu. Od 1 stycznia 2021 roku: dr Volkmar Denner będzie odpowiedzialny za działalność w Chinach, dr Stefan Hartung za działalność w Indiach. Dr Markus Heyn będzie w przyszłości odpowiedzialny za działalność w Japonii i Korei Południowej, natomiast Uwe Raschke za region Azji Południowo-Wschodniej (kraje ASEAN) oraz Australię.

W czasach digitalizacji Christoph Kübel, jako dyrektor ds. personalnych, był orędownikiem wdrażania nowoczesnej kultury pracy i zarządzania. Skutecznie podejmował tematy takie jak równość szans i różnorodność kulturowa oraz podnoszenie kwalifikacji. Peter Tyroller był inicjatorem wielu inwestycji w produkcję oraz budowę lokalnych ośrodków badawczo-rozwojowych, co pomogło zwiększyć potencjał rynków oraz innowacyjności w najważniejszych regionach wzrostu dla koncernu, a także rozszerzyć działalność w regionie Azji i Pacyfiku. Przyczynił się w ten sposób do pozytywnego rozwoju Grupy Bosch w tym regionie. dr Volkmar Denner prezes zarządu Robert Bosch GmbH

 

Źródło: Bosch

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).