Zmiany w prawie drogowym – komentarz eksperta Beesafe | MOTOFAKTOR

Zmiany w prawie drogowym – komentarz eksperta Beesafe

Damian Andruszkiewicz, Członek Zarządu Beesafe odnosi się do zmian w przepisach ruchu drogowego przyjętych przez rząd.

Przyjęte przez rząd kierunki zmian w zakresie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, przedłożone przez ministra infrastruktury, są szeroko komentowane. Odniósł się do nich również Damian Andruszkiewicz, Członek Zarządu Beesafe, którego komentarz cytujemy poniżej:

 

Podwyższenie mandatów za przekroczenie prędkości nawet do 5 tys. zł, surowsze wyroki za jazdę i spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości, a także uzależnienie wysokości obowiązkowego ubezpieczenia OC od liczby punktów karnych, planowane przez rząd, to jak najbardziej słuszny kierunek. Takie kwoty na mandatach z pewnością zniechęcą kierowców do nadmiernej prędkości, a to z kolei przełoży się na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach, zmniejszenie liczby wypadków i osób w nich poszkodowanych.

 

Możliwość uzależnienia ceny OC od punktów karnych postulowana była przez branżę od wielu lat. Z punktu widzenia ubezpieczyciela istotne jest, jak szczegółowe dane dotyczące kierowców zostaną udostępnione. Wydaje się bowiem, że sama informacja o liczbie punktów nie jest wystarczająca do oceny, czy dany kierowca generuje ryzyko wypadku, bo przyznawane są one również za złe parkowanie czy inne drobne wydarzenia, które nie wpływają na bezpieczeństwo na drodze.

 

Liczymy na to, że wypracowane rozwiązania legislacyjne realnie przyczynią się do zmniejszenie liczby niebezpiecznych zdarzeń na drogach. To bardzo ważny krok w kierunku pożądanej poprawy bezpieczeństwa zarówno kierowców, pasażerów, jak i pieszych.

 

Beesafe to technologiczny startup należący do wiedeńskiego koncernu Vienna Insurance Grup. Spółka działa jako agent ubezpieczeniowy sprzedający produkty tworzone i dostarczane przez należącą do VIG Compensę TU SA Vienna Insurance Group, która na polskim rynku działa już od 30 lat.

 

Źródło: Beesafe

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).