ZF przejmuje firmę Intellic

ZF przejmuje firmę Intellic

ZF przejmuje firmę Intellic, aby rozwijać łączność flotową nowej generacji dla pojazdów użytkowych.

 

Firma ZF ogłosiła, że nabyła firmę Intellic Germany GmbH, berlińską firmę zajmującą się zaawansowaną technologią tachograficzną, zatrudniającą 20 pracowników. Przejęcie to dodatkowo konsoliduje unikalne możliwości firmy ZF w zakresie dostarczania innowacyjnych rozwiązań w całym łańcuchu wartości transportu pojazdów użytkowych, wzmacniając jej pozycję lidera innowacji w zakresie transportu drogowego, orkiestracji i optymalizacji infrastruktury. Opierając się na strategii „Next Generation Mobility” firmy ZF, przejęcie to stanowi znaczący krok w kierunku realizacji ambicji firmy w zakresie umożliwienia transportu jako usługi (Transportation as a Service, TaaS).

Włączenie technologii inteligentnych tachografów Intellic do naszego portfolio telematycznego jeszcze bardziej wzmacnia wiodącą pozycję ZF jako dostawcy 'kompleksowych rozwiązań' dla producentów pojazdów użytkowych, flot i partnerów branżowych. Jako unikalnie regulowane i zaufane centrum danych, inteligentne tachografy będą odgrywać coraz ważniejszą rolę w ekosystemie transportu drogowego. Wykorzystanie integralności danych inteligentnych tachografów otworzy możliwości w zakresie logistyki, optymalizacji infrastruktury i będzie bazować na niedawno wprowadzonej przez ZF platformie orkiestracji floty cyfrowej SCALAR.

szef działu Digital Systems Solutions w dywizji Commercial Vehicle Solutions w ZF - Hjalmar Van Raemdonck
Tachograf cyfrowy Intellic będzie sprzedawany pod marką ZF.

 

Jako „czarna skrzynka” pojazdu, zweryfikowane dane będą obejmować wprowadzanie czasów lokalnych, precyzyjne taktowanie w czasie rzeczywistym, bezpieczny Globalny System Nawigacji Satelitarnej (GNSS) oraz interfejs inteligentnego systemu ruchu (ITS).

 

Przewiduje się, że pojedyncza, certyfikowana skrzynka będzie w stanie niezawodnie i dokładnie gromadzić i przekazywać dane z szerokiego zakresu czujników pojazdu i źródeł danych, w tym zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) i sygnałów EBS.

 

Dzięki możliwości dostarczenia klientom flotowym znacznej wartości dodanej, firma ZF ma dobrą pozycję, aby stać się w pełni cyfrowym dostawcą usług, dostarczając kompletny system z jasnymi, mierzalnymi i zweryfikowanymi danymi. Obejmuje to wyświetlanie pozostałych limitów czasu jazdy w celu zapewnienia zgodności z przepisami.

 

Oferując wszystkie cyfrowe rozwiązania programowe i sprzętowe, których potrzebują floty z jednego źródła, firma ZF będzie integrować przyszłościowe możliwości z aktualizacjami oprogramowania przez Internet, w taki sam sposób jak aktualizacje tachografu, takie jak czasy jazdy i odpoczynku. Dodając wartość producentom, możliwości tachografu firmy ZF oferują proste rozwiązanie pozwalające na zintegrowanie danych dotyczących prędkości, czasu jazdy i odpoczynku z tablicami rozdzielczymi pojazdów.

 

Integracja zaufanych danych z inteligentnego tachografu z niedawno uruchomioną platformą orkiestracji floty SCALAR firmy ZF umożliwi bardziej efektywne wyznaczanie tras, wysyłanie i planowanie pracy kierowców, co pomoże znacznie zwiększyć wydajność floty. Od 2023 roku inteligentny tachograf stanie się centralnym zaufanym urządzeniem w sektorze pojazdów użytkowych w Europie. Do trzeciego kwartału 2023 roku producenci w Europie będą zobowiązani do zainstalowania w nowych pojazdach inteligentnych tachografów nowej generacji, a do końca 2024 roku całkowicie zastąpią one tachografy analogowe.

 

Źródło: ZF

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).