ZF przejmuje firmę Intellic

ZF przejmuje firmę Intellic

person Joanna Piszcz 13/01/2023

ZF przejmuje firmę Intellic, aby rozwijać łączność flotową nowej generacji dla pojazdów użytkowych.

 

Firma ZF ogłosiła, że nabyła firmę Intellic Germany GmbH, berlińską firmę zajmującą się zaawansowaną technologią tachograficzną, zatrudniającą 20 pracowników. Przejęcie to dodatkowo konsoliduje unikalne możliwości firmy ZF w zakresie dostarczania innowacyjnych rozwiązań w całym łańcuchu wartości transportu pojazdów użytkowych, wzmacniając jej pozycję lidera innowacji w zakresie transportu drogowego, orkiestracji i optymalizacji infrastruktury. Opierając się na strategii „Next Generation Mobility” firmy ZF, przejęcie to stanowi znaczący krok w kierunku realizacji ambicji firmy w zakresie umożliwienia transportu jako usługi (Transportation as a Service, TaaS).

Włączenie technologii inteligentnych tachografów Intellic do naszego portfolio telematycznego jeszcze bardziej wzmacnia wiodącą pozycję ZF jako dostawcy 'kompleksowych rozwiązań' dla producentów pojazdów użytkowych, flot i partnerów branżowych. Jako unikalnie regulowane i zaufane centrum danych, inteligentne tachografy będą odgrywać coraz ważniejszą rolę w ekosystemie transportu drogowego. Wykorzystanie integralności danych inteligentnych tachografów otworzy możliwości w zakresie logistyki, optymalizacji infrastruktury i będzie bazować na niedawno wprowadzonej przez ZF platformie orkiestracji floty cyfrowej SCALAR. Hjalmar Van Raemdonck szef działu Digital Systems Solutions w dywizji Commercial Vehicle Solutions w ZF
Tachograf cyfrowy Intellic będzie sprzedawany pod marką ZF.

 

Jako „czarna skrzynka” pojazdu, zweryfikowane dane będą obejmować wprowadzanie czasów lokalnych, precyzyjne taktowanie w czasie rzeczywistym, bezpieczny Globalny System Nawigacji Satelitarnej (GNSS) oraz interfejs inteligentnego systemu ruchu (ITS).

 

Przewiduje się, że pojedyncza, certyfikowana skrzynka będzie w stanie niezawodnie i dokładnie gromadzić i przekazywać dane z szerokiego zakresu czujników pojazdu i źródeł danych, w tym zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) i sygnałów EBS.

 

Dzięki możliwości dostarczenia klientom flotowym znacznej wartości dodanej, firma ZF ma dobrą pozycję, aby stać się w pełni cyfrowym dostawcą usług, dostarczając kompletny system z jasnymi, mierzalnymi i zweryfikowanymi danymi. Obejmuje to wyświetlanie pozostałych limitów czasu jazdy w celu zapewnienia zgodności z przepisami.

 

Oferując wszystkie cyfrowe rozwiązania programowe i sprzętowe, których potrzebują floty z jednego źródła, firma ZF będzie integrować przyszłościowe możliwości z aktualizacjami oprogramowania przez Internet, w taki sam sposób jak aktualizacje tachografu, takie jak czasy jazdy i odpoczynku. Dodając wartość producentom, możliwości tachografu firmy ZF oferują proste rozwiązanie pozwalające na zintegrowanie danych dotyczących prędkości, czasu jazdy i odpoczynku z tablicami rozdzielczymi pojazdów.

 

Integracja zaufanych danych z inteligentnego tachografu z niedawno uruchomioną platformą orkiestracji floty SCALAR firmy ZF umożliwi bardziej efektywne wyznaczanie tras, wysyłanie i planowanie pracy kierowców, co pomoże znacznie zwiększyć wydajność floty. Od 2023 roku inteligentny tachograf stanie się centralnym zaufanym urządzeniem w sektorze pojazdów użytkowych w Europie. Do trzeciego kwartału 2023 roku producenci w Europie będą zobowiązani do zainstalowania w nowych pojazdach inteligentnych tachografów nowej generacji, a do końca 2024 roku całkowicie zastąpią one tachografy analogowe.

 

Źródło: ZF

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).