ZF łączy floty autobusowe przez ZF Bus Connect | MOTOFAKTOR

ZF łączy floty autobusowe przez ZF Bus Connect

person Adrian Januszkiewicz 9/12/2021

ZF opracował rozwiązanie ZF Bus Connect do zarządzania flotą dostosowane do potrzeb operatorów publicznych i prywatnych sieci autobusowych.

ZF Bus Connect to nowy produkt, który jest odpowiedzią na potrzeby rynkowe flot autobusowych. To zaawansowane narzędzie do zarządzania flotą ma umożliwiać operatorom transportu publicznego (lub prywatnych autobusów) zwiększenie i poprawę wydajności ich flot:

 

  • Bezpieczeństwo: Geofencing (satelitarne monitorowanie położenia pojazdu) i powiadamianie o zachowaniach kierowcy autobusu w celu wykrycia niebezpiecznych sytuacji podczas jazdy, by zapobiec wypadkom i chronić przed kradzieżą.
  • Wydajność: Bieżąca ocena danych w odniesieniu do każdego autobusu pozwala na optymalne planowanie trasy i redukcję zużycia paliwa.
  • Dyspozycyjność: Zdalne przewidywanie i wykrywanie uszkodzeń lub zużycia elementów eksploatacyjnych (kompatybilne z rzeczywistymi konfiguracjami autobusów), jak również diagnostyka i bezpieczne aktualizacje „Over The Air” (OTA) w celu ograniczenia przestojów.

 

System ZF Bus Connect opracowano z myślą o autobusach miejskich i autokarach z silnikami elektrycznymi, spalinowymi lub hybrydowymi, oraz dla flot mieszanych. Użytkownik może kontrolować każdy parametr pojazdu, np. poprzez odczyt lokalizacji autobusu w czasie rzeczywistym, obserwację bieżącego zużycia energii lub paliwa, bądź sprawdzenie stanu naładowania akumulatora, czy też stanu technicznego danej części pojazdu, zużycia hamulców lub przegląd innych komunikatów systemowych.

 

Za pomocą systemu ZF Bus Connect wspieramy operatorów autobusów w niełatwym procesie przemiany floty na elektryczną – tłumaczy Florian Freund, odpowiedzialny za rozwój systemu ZF Bus Connect – Wykorzystując potencjał analizy danych pojazdów, pomagamy operatorom w efektywnym zarządzaniu flotą poprzez zmniejszenie zużycia energii lub paliwa, dając jednocześnie wgląd w poziom emisji CO2 danej floty.

Wszystko w jednym pakiecie: jeden system, trzy obszary

Cyfrowe rozwiązanie ZF Bus Connect obejmuje trzy obszary: urządzenie pokładowe w pojeździe, chmurę z danymi i portal internetowy do analizy danych. Operatorzy flot mają możliwość zakupu tego kompleksowego rozwiązania jako pakietu lub połączenia się z rozwiązaniem w chmurze za pomocą własnego kompatybilnego urządzenia pokładowego i uzyskania dostępu do informacji za pośrednictwem portalu (jako usługi firmy zewnętrznej).

Sprawdzone technologie dla nowych rynków

Cyfrowe rozwiązanie ZF Bus Connect opracowano w oparciu o know-how firmy ZF, wynikające z obecnego rozwiązania w zakresie łączności autobusowej, obsługującego ponad 10 tysięcy autobusów na całym świecie. Do tej pory już pięć flot już rozpoczęło wykorzystywanie tego rozwiązania. ZF Bus Connect zaprojektowano w należącym do Grupy ZF centrum badawczo – rozwojowym Data Venture Accelerator – globalnym ośrodku biznesu cyfrowego, który stanowi istotny element w międzynarodowych badaniach i globalnym rozwoju ZF. Data Venture Accelerator utworzono w celu wspierania i przyspieszania rozwoju produktów, których koncepcje z powodzeniem przekonały o swojej wartości i realizacji – od wstępnego projektu do w pełni rozwiniętych produktów i usług cyfrowych.

 

Źródło: ZF

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).