ZF i Hon Hai Technology Group (Foxconn) rozpoczynają współpracę

ZF i Hon Hai Technology Group (Foxconn) rozpoczynają współpracę

Foxconn nabędzie 50 proc. udziałów w ZF Chassis Modules GmbH, jednostce należącej do ZF Group, która zajmuje się montażem systemów osi samochodów osobowych.

 

ZF Friedrichshafen AG (ZF Group), jeden z największych na świecie dostawców motoryzacyjnych, oraz Hon Hai Technology Group (Foxconn), największy na świecie producent elektroniki, ogłosiły dziś partnerstwo 50-50 w zakresie systemów podwozi samochodów osobowych. Jest to ważny krok mający na celu przyspieszenie i rozszerzenie możliwości w branży motoryzacyjnej i łańcucha dostaw dla czołowych klientów.

 

Foxconn nabędzie 50 procent udziałów w ZF Chassis Modules GmbH, jednostce należącej do ZF Group, która zajmuje się montażem systemów osi samochodów osobowych i której wartość rynkowa wynosi około 1 miliarda euro. Umożliwi to strategiczne partnerstwo, które jeszcze bardziej zwiększy możliwości ZF Chassis i otworzy nowe perspektywy dla Foxconn w sektorze motoryzacyjnym. Partnerstwo pozwoli na wzajemne wykorzystanie potencjału obu firm i rozszerzenie oferty produktów w zakresie silników spalinowych, a zwłaszcza pojazdów elektrycznych (ICE/EV).

Dzięki Foxconn zyskaliśmy silnego partnera strategicznego, z którym możemy stworzyć nowe perspektywy i możliwości dla ZF Chassis Modules GmbH. ZF jako globalny dostawca dla branży motoryzacyjnej i Foxconn jako wiodący producent elektroniki doskonale się uzupełniają, aby wspólnie pozyskiwać nowe grupy klientów i rozszerzać swoją działalność, zwłaszcza na rozwijających się rynkach. Dzięki temu krokowi realizujemy naszą strategię rozwoju określonych obszarów biznesowych ZF przy wsparciu partnerów spoza dotychczasowych rynków.

CEO ZF - dr Holger Klein

 

Wartość rynkowa jednostki biznesowej ZF wynosi około 1 miliarda euro lub więcej. ZF i Foxconn spodziewają się, że umowa JV wejdzie w życie w ciągu sześciu do dziewięciu miesięcy od jej podpisania i po zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.

Jestem niezwykle podekscytowany tym partnerstwem. Globalna sieć Foxconn i know-how w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, a także wiedza, staranność i zaangażowanie ZF Chassis zaowocują udaną realizacją tworzenia wartości dodanej dla naszych akcjonariuszy. Chcemy również zbadać więcej możliwości partnerstwa z Grupą ZF w szerszej perspektywie transportu i mobilności.

prezes i dyrektor generalny Foxconn - Young Liu

 

ZF Chassis Modules GmbH, obsługująca globalnych producentów samochodów premium i seryjnych, jest reprezentowana w 25 lokalizacjach na całym świecie. Zatrudnia około 3300 pracowników, z czego 100 w Niemczech. Oczekuje się, że sprzedaż tej jednostki przekroczy 4 miliardy euro w 2023 roku.

 

Założona w 1974 r. na Tajwanie firma Hon Hai Technology Group (Foxconn) jest największym na świecie producentem elektroniki i wiodącym dostawcą rozwiązań technologicznych, plasującym się w pierwszej 20 na liście Fortune Global 500. W 2022 r. przychody wyniosły 6,62 bln TWD (ok. 220 mld USD lub 200 mld EUR). Udział Grupy w rynku usług produkcji elektroniki (EMS) przekracza 40% i obejmuje cztery główne segmenty produktów: inteligentną elektronikę użytkową; chmurę; informatykę; oraz komponenty i inne. Grupa prowadzi 173 kampusy w 24 krajach i jest jednym z największych pracodawców na świecie, zatrudniającym ponad milion pracowników w szczycie sezonu produkcyjnego. Grupa rozszerzyła swoje możliwości w zakresie rozwoju pojazdów elektrycznych, zdrowia cyfrowego i robotyki, a także trzech kluczowych technologii – technologii komunikacyjnej nowej generacji, sztucznej inteligencji i półprzewodników – które są kluczem do napędzania jej długoterminowej strategii wzrostu. Firma jest zaangażowana w promowanie zrównoważonego rozwoju środowiska w procesie produkcyjnym i służy jako model najlepszych praktyk dla globalnych przedsiębiorstw.

 

Źródło: ZF Group

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).