ZF i Hon Hai Technology Group (Foxconn) rozpoczynają współpracę

ZF i Hon Hai Technology Group (Foxconn) rozpoczynają współpracę

person Joanna Piszcz 25/07/2023

Foxconn nabędzie 50 proc. udziałów w ZF Chassis Modules GmbH, jednostce należącej do ZF Group, która zajmuje się montażem systemów osi samochodów osobowych.

 

ZF Friedrichshafen AG (ZF Group), jeden z największych na świecie dostawców motoryzacyjnych, oraz Hon Hai Technology Group (Foxconn), największy na świecie producent elektroniki, ogłosiły dziś partnerstwo 50-50 w zakresie systemów podwozi samochodów osobowych. Jest to ważny krok mający na celu przyspieszenie i rozszerzenie możliwości w branży motoryzacyjnej i łańcucha dostaw dla czołowych klientów.

 

Foxconn nabędzie 50 procent udziałów w ZF Chassis Modules GmbH, jednostce należącej do ZF Group, która zajmuje się montażem systemów osi samochodów osobowych i której wartość rynkowa wynosi około 1 miliarda euro. Umożliwi to strategiczne partnerstwo, które jeszcze bardziej zwiększy możliwości ZF Chassis i otworzy nowe perspektywy dla Foxconn w sektorze motoryzacyjnym. Partnerstwo pozwoli na wzajemne wykorzystanie potencjału obu firm i rozszerzenie oferty produktów w zakresie silników spalinowych, a zwłaszcza pojazdów elektrycznych (ICE/EV).

Dzięki Foxconn zyskaliśmy silnego partnera strategicznego, z którym możemy stworzyć nowe perspektywy i możliwości dla ZF Chassis Modules GmbH. ZF jako globalny dostawca dla branży motoryzacyjnej i Foxconn jako wiodący producent elektroniki doskonale się uzupełniają, aby wspólnie pozyskiwać nowe grupy klientów i rozszerzać swoją działalność, zwłaszcza na rozwijających się rynkach. Dzięki temu krokowi realizujemy naszą strategię rozwoju określonych obszarów biznesowych ZF przy wsparciu partnerów spoza dotychczasowych rynków. dr Holger Klein CEO ZF

 

Wartość rynkowa jednostki biznesowej ZF wynosi około 1 miliarda euro lub więcej. ZF i Foxconn spodziewają się, że umowa JV wejdzie w życie w ciągu sześciu do dziewięciu miesięcy od jej podpisania i po zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.

Jestem niezwykle podekscytowany tym partnerstwem. Globalna sieć Foxconn i know-how w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, a także wiedza, staranność i zaangażowanie ZF Chassis zaowocują udaną realizacją tworzenia wartości dodanej dla naszych akcjonariuszy. Chcemy również zbadać więcej możliwości partnerstwa z Grupą ZF w szerszej perspektywie transportu i mobilności. Young Liu prezes i dyrektor generalny Foxconn

 

ZF Chassis Modules GmbH, obsługująca globalnych producentów samochodów premium i seryjnych, jest reprezentowana w 25 lokalizacjach na całym świecie. Zatrudnia około 3300 pracowników, z czego 100 w Niemczech. Oczekuje się, że sprzedaż tej jednostki przekroczy 4 miliardy euro w 2023 roku.

 

Założona w 1974 r. na Tajwanie firma Hon Hai Technology Group (Foxconn) jest największym na świecie producentem elektroniki i wiodącym dostawcą rozwiązań technologicznych, plasującym się w pierwszej 20 na liście Fortune Global 500. W 2022 r. przychody wyniosły 6,62 bln TWD (ok. 220 mld USD lub 200 mld EUR). Udział Grupy w rynku usług produkcji elektroniki (EMS) przekracza 40% i obejmuje cztery główne segmenty produktów: inteligentną elektronikę użytkową; chmurę; informatykę; oraz komponenty i inne. Grupa prowadzi 173 kampusy w 24 krajach i jest jednym z największych pracodawców na świecie, zatrudniającym ponad milion pracowników w szczycie sezonu produkcyjnego. Grupa rozszerzyła swoje możliwości w zakresie rozwoju pojazdów elektrycznych, zdrowia cyfrowego i robotyki, a także trzech kluczowych technologii – technologii komunikacyjnej nowej generacji, sztucznej inteligencji i półprzewodników – które są kluczem do napędzania jej długoterminowej strategii wzrostu. Firma jest zaangażowana w promowanie zrównoważonego rozwoju środowiska w procesie produkcyjnym i służy jako model najlepszych praktyk dla globalnych przedsiębiorstw.

 

Źródło: ZF Group

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).