ZF Aftermarket: narzędzie Sachs do kontroli DKZ | MOTOFAKTOR

ZF Aftermarket: narzędzie Sachs do kontroli DKZ

person Adrian Januszkiewicz 23/07/2018

Specjalistyczne narzędzie Sachs pozwala na sprawdzenie stanu dwumasowego koła zamachowego.

Spośród wszystkich komponentów mechanicznych w pojeździe, to właśnie sprzęgła przenoszą największe obciążenia. Przy konieczności wymiany sprzęgła, sprawdzenie dwumasowego koła zamachowego (DKZ) ma kluczowe znaczenie dla prawidłowej naprawy. Zużyte lub uszkodzone DKZ może doprowadzić do konieczności wymiany zarówno samego koła, jak i pozostałych komponentów układu sprzęgłowego.

Przeglądy zapobiegają uszkodzeniu nowego sprzęgła

W celu szybkiej i profesjonalnej kontroli dwumasowego koła zamachowego marki Sachs, ZF Aftermarket oferuje partnerom warsztatowym specjalistyczne narzędzia wysokiej jakości. Dzięki temu, zarówno w samochodach osobowych, jak i w lekkich pojazdach użytkowych, można sprawdzić DKZ niezależnie od tego czy są one już zamontowane, czy jeszcze nie. Procedura ta zabezpiecza w skuteczny sposób nowe sprzęgła przed uszkodzeniem podczas wymiany. Przykładowo, narzędzie to pozwala sprawdzić luz jałowy oraz regularność siły tłumienia układu tłumika drgań skrętnych koła, stan łożyska osiowego oraz łożyska promieniowego. Dzięki możliwości sprawdzenia zamontowanych dwumasowych kół zamachowych, warsztaty mogą zaoszczędzić czas i pieniądze. Ich demontaż nie jest już konieczny, a dodatkowy koszt związany z koniecznością użycia nowych śrub jest pomijany.

Współczesne pojazdy i nowe generacje silników oznaczają nie tylko wzrost kosztów związanych z poszczególnymi komponentami napędu, ale także samej naprawy. Oczywiście, firma ZF Aftermarket pomaga naszym partnerom warsztatowym i wspiera ich w zakresie wiedzy, praktyki oraz niezbędnych narzędzi. Richard Adgey Dyrektor ds. zarządzania produktami w ZF Aftermarket

 

Narzędzie do kontroli DKZ jest częścią obszernego portfolio specjalistycznych narzędzi, z którymi ZF Aftermarket wychodzi naprzeciw zmianom wynikającym z postępu technologicznego rozwoju podzespołów marki Sachs. W ofercie znajdują się zestawy narzędzi do: centrowania tarcz sprzęgłowych w ciężarówkach, montowania sprzęgieł i kół zamachowych w samochodach osobowych i lekkich pojazdach użytkowych oraz narzędzia do pomiaru bicia bocznego tarcz sprzęgłowych zarówno w pojazdach osobowych, jak
i ciężarowych.

Zróżnicowane usługi dla partnerów warsztatowych

Wysokiej jakości specjalistyczne narzędzia są opracowywane we współpracy z wiodącymi dostawcami części na rynku, co sprawia, że narzędzia te mają być łatwe w obsłudze, a przy tym niezwykle trwałe pomimo codziennego intensywnego użytkowania.

 

ZF Aftermarket oferuje partnerom nie tylko szerokie portfolio komponentów układu zawieszenia i przeniesienia napędu marki Sachs, w jakości OE, ale również usługi – od wspominanych specjalistycznych narzędzi, aż po praktyczne szkolenia i informacje techniczne.

 

Wszystkie specjalistyczne narzędzia można zamówić za pośrednictwem dystrybutorów współpracujących z ZF Aftermarket.

 

Źródło: ZF Aftermarket

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).