Zestaw czujnika ABS do punktowej wymiany Meyle

person Adrian Januszkiewicz 14/11/2019

Meyle, jako pierwsza marka na rynku, opracowało rozwiązanie do punktowej wymiany czujnika i pierścienia czujnika ABS.

Nowy zestaw Meyle to kolejne rozwiązanie do napraw, w którym uwzględniono cenny czas: zestaw czujnika ABS umożliwia punktową wymianę uszkodzonego czujnika i jego pierścienia. Jest to rozwiązane oferowane obecnie tylko przez Meyle.

 

Jeżeli defekt czujnika ABS został spowodowany uszkodzonym pierścieniem, do tej pory trzeba było wymieniać całą piastę koła, co wiązało się z wysokimi kosztami dla kierowcy i warsztatu. Nowy zestaw Meyle rozwiązuje problem: piasta koła najczęściej jest całkowicie sprawna i można jej dalej używać. Jest on obecnie dostępny dla pojazdów Audi A3, VW Golf, VW Jetta, SEAT Altea i SEAT Leon, w których pierścień czujnika ABS na oryginalnych piastach koła może być wymieniany oddzielnie. Dwa nowe zamienniki pozwalają na zaspokojenie zapotrzebowania we flocie blisko 4 mln pojazdów w Europie.

 

Obydwa nowe zamienniki to kolejne wysokiej jakości części zamienne, rozbudowujące asortyment elektroniczny Meyle. Podczas rozbudowy asortymentu hamburska firma stara się skupić przede wszystkim na jakości i dokładności.

Jako producent chcemy zaoferować naszym klientom portfolio, które będzie pod każdym względem odpowiadać wysokim wymaganiom jakościowym firmy Meyle także w dziedzinie elektroniki. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu na rynku wtórnym jesteśmy dobrze przygotowani na trendy i zmiany, takie jak elektromobilność oraz jazda autonomiczna, a ponadto rozbudowujemy nasze portfolio wielowarstwowo. Dominik Overmann kierownik zespołu produktu Meyle w dziale elektroniki i czujników

 

Wszystkie części elektroniczne Meyle w pełni odpowiadają specyfikacjom oryginalnego sprzętu i są wprowadzane do asortymentu po dokładnych testach działania. Ponadto firma skupia się na jakości danych. Dzięki szczegółowemu badaniu danych zastosowania i pojazdu firma Meyle stara się zapewniać dokładność, czyli ważne kryterium, umożliwiające szybką i właściwą identyfikację części dla warsztatów oraz minimalizujące koszty zwrotów.

Akurat w segmencie elektroniki prawidłowe dane są podstawą wyboru pasujących części do modeli i zapewnienia przez to skutecznej komunikacji między komponentami. Dominik Overmann

Karta detektora ABS Meyle

W celu szybkiego rozpoznawania usterek pierścienia czujnika ABS firma Meyle oferuje praktyczną pomoc w codziennej pracy warsztatu: kartę detektora ABS. Przy pomocy tej karty można testować magnetyczne pierścienie czujnika. Z karty można korzystać na różne sposoby, na przykład za pomocą zintegrowanego pierścienia czujnika można ustalić stronę montażu łożyska koła. Ponadto można zapewnić widoczność pierścienia czujnika. Ma to ułatwiać czasochłonne wyszukiwanie błędów i awarii oraz zapewniać więcej czasu na inne czynności.

 

Należy bowiem pamiętać, że od lat montuje się coraz więcej części samochodowych ze zintegrowanymi pierścieniami czujnika, np. na wale korbowym lub łożyskach koła. Te kompaktowe pierścienie czujnika do pomiaru prędkości obrotowej i pozycji stosowane są w wielu pojazdach. Większość łożysk kół jest już wyposażona w magnetyczny pierścień czujnika.

Źródło: Meyle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).