Żarówki halogenowe Philips docenione przez "Auto Express" | MOTOFAKTOR

Żarówki halogenowe Philips docenione przez "Auto Express"

person Redakcja 26/02/2021

Żarówki halogenowe Philips RacingVision GT200 powtórzyły sukces poprzedniczki w testach magazynu motoryzacyjnego "Auto Express".

Żarówki halogenowe pojawiły się na rynku w połowie lat 60. ubiegłego wieku. Do dziś, pomimo wdrożenia do użytku różnych technologii, pozostają one najpopularniejszym źródłem oświetlenia samochodów. Rosnący ruch drogowy i wyższe osiągi pojazdów wymagają jednak ciągłego udoskonalania parametrów żarówek, jak zasięg wiązki i barwa światła. To ważne cechy z punktu widzenia użytkowego i bezpieczeństwa.

 

Obecnie za wyznacznik tych osiągnięć można uznać parametr „+150 procent”, czyli jaśniejsze – w porównaniu do wymaganego prawem minimum – światło. Wyróżniały się nim żarówki halogenowe Philips RacingVision, co też w ubiegłych latach zostało docenione w testach drogowych magazynu „Auto Express” i tytułami „Best Buy”.

Nowa generacja żarówek RacingVision przekroczyła tę barierę, stąd też w jej nazwie dodano GT200 (jak Gran Tourismo i +200 proc.). Uzyskano to poprzez przeprojektowanie żarnika, specjalnie opracowaną mieszankę gazów i użycie wysokiej jakości szkła kwarcowego Diamond Precision. Dodatkowo szklaną bańkę nadrukowano metodą sitodruku (H4) bądź powleczono gradientem (H7). W praktyce przełożyło się to na dłuższy o 80 metrów zasięg wiązki, co można porównać do drogi zatrzymania się pojazdu z prędkości 90 km/h. Wioletta Pasionek Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips

 

Ze względu na epidemię COVID-19 przedstawiciele magazynu „Auto Express” zmienili zasady tegorocznych testów. Zamiast drogowych zorganizowano je w laboratorium z użyciem lampy pochodzącej z BMW serii 3. Nowe żarówki RacingVision, głównie dzięki „+200 proc.” i dłuższemu zasięgowi wiązki, okazały się bezkonkurencyjne na rynku (wynik 97%, ocena 4,5 na 5 gwiazdek).

 

Uprawnia to markę Philips do użycia charakterystycznego logo „Auto Express” na opakowaniach. Tym samym dołączyło do wyróżnienia za „Najlepszy produkt” w testach francuskiej edycji tygodnika „Auto Plus”.

 

Redakcja „Auto Express” sprawdziła też – w warunkach laboratoryjnych – działanie retrofitów LED Philips UltinonPro9000 (które można uznać za następcę żarówek halogenowych). Ich wynik bez porównania przekraczał przyjęte parametry. Nie zdecydowano się jednak na jego publikację, bo retrofity LED nadal nie mają w Europie homologacji na drogi publiczne. Opatrzono to komentarzem, że przepisy wciąż nie nadążają za zachodzącymi zmianami technologicznymi.

 

Źródło: Philips

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).