Zakaz rejestracji nowych aut spalinowych od 2035 r. pod znakiem zapytania | MOTOFAKTOR

Zakaz rejestracji nowych aut spalinowych od 2035 r. pod znakiem zapytania

person Joanna Piszcz 3/03/2023

Niemiecki rząd tworzy koalicję, która może zablokować wprowadzenie zakazu rejestracji nowych aut spalinowych w UE po 2035 r. - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 

Po decyzji wydanej w połowie lutego przez Parlament Europejski ostateczny głos w sprawie wprowadzenia zakazu rejestracji w Unii Europejskiej nowych samochodów spalinowych od 2035 r. będzie miała Rada Unii Europejskiej, która zbiera się 7 marca 2023 r. Tymczasem, jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, niemiecki rząd tworzy koalicję, która może zablokować unijne plany i może w tej sprawie otrzymać poparcie Włoch, a nie jest wykluczone, że także  Francji, Bułgarii i Polski.

 

Niemiecki rząd postuluje, aby po 2035 r. nadal istniała możliwość rejestrowania samochodów z silnikami spalinowymi napędzanymi e-paliwami. Zdaniem ministra transportu Volkera Wissinga ten rodzaj syntentycznych paliw, produkowanych z udziałem wody i dwutlenku węgla, powinien stanowić uzupełnienie silników elektrycznych i wodorowych.

 

Jak wyjaśnia „DGP”, formalnie głosowany projekt zakazu rejestracji nowych samochodów spalinowych jest wnioskiem Komisji Europejskiej,  dlatego zablokować go mogą państwa reprezentujące ponad 35 proc. ludności UE plus jedno państwo. Do tej pory najbardziej pewne jest poparcie Niemców przez Włochy i Francję, co daje łącznie 47 proc. ludności UE. Do koalicji brakuje więc jeszcze jednego państwa.

 

Więcej w „Dzienniku Gazecie Prawnej„.

 

 

 

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).