Zakaz rejestracji nowych aut spalinowych od 2035 r. pod znakiem zapytania | MOTOFAKTOR

Zakaz rejestracji nowych aut spalinowych od 2035 r. pod znakiem zapytania

Niemiecki rząd tworzy koalicję, która może zablokować wprowadzenie zakazu rejestracji nowych aut spalinowych w UE po 2035 r. - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 

Po decyzji wydanej w połowie lutego przez Parlament Europejski ostateczny głos w sprawie wprowadzenia zakazu rejestracji w Unii Europejskiej nowych samochodów spalinowych od 2035 r. będzie miała Rada Unii Europejskiej, która zbiera się 7 marca 2023 r. Tymczasem, jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, niemiecki rząd tworzy koalicję, która może zablokować unijne plany i może w tej sprawie otrzymać poparcie Włoch, a nie jest wykluczone, że także  Francji, Bułgarii i Polski.

 

Niemiecki rząd postuluje, aby po 2035 r. nadal istniała możliwość rejestrowania samochodów z silnikami spalinowymi napędzanymi e-paliwami. Zdaniem ministra transportu Volkera Wissinga ten rodzaj syntentycznych paliw, produkowanych z udziałem wody i dwutlenku węgla, powinien stanowić uzupełnienie silników elektrycznych i wodorowych.

 

Jak wyjaśnia „DGP”, formalnie głosowany projekt zakazu rejestracji nowych samochodów spalinowych jest wnioskiem Komisji Europejskiej,  dlatego zablokować go mogą państwa reprezentujące ponad 35 proc. ludności UE plus jedno państwo. Do tej pory najbardziej pewne jest poparcie Niemców przez Włochy i Francję, co daje łącznie 47 proc. ludności UE. Do koalicji brakuje więc jeszcze jednego państwa.

 

Więcej w „Dzienniku Gazecie Prawnej„.

 

 

 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).