Yokohama świętuje pobicie rekordu Pikes Peak | MOTOFAKTOR

Yokohama świętuje pobicie rekordu Pikes Peak

person Adrian Januszkiewicz 1/10/2020

Samochód jadący na oponach wyścigowych Advan marki Yokohama zdobył mistrzostwo w Pikes Peak International Hill Climb, w USA.

W klasyfikacji generalnej 98. Pikes Peak International Hill Climb triumfował Clint Vahsholtz, który startował w kategorii Open Wheel w aucie 2013 Ford Open na oponach wyścigowych Yokohama Advan. Vahsholtz ustanowił nowy rekord w kategorii Open Wheel, pokonując trasę 12,42 mili w czasie 9:35:490. Podstawą jego zwycięskiego przejazdu była solidna przyczepność i trakcja opon Advan A005. Wyścig odbył się 30 sierpnia br., w Kolorado w USA.

 

Clint Vahsholtz, który startował w wyścigu Pikes Peak po raz 29., zdobył w tym roku swoje pierwsze mistrzostwo w klasyfikacji generalnej. O oponach Yokohama, które pomogły mu zostać nowym „Królem Gór”, powiedział: Opony Advan A005 dały mi pewność, której potrzebowałem, aby przeć do przodu, niezależnie od ciągle zmieniających się warunków górskich. Możecie być pewni, że będę jechał na oponach Yokohama, gdy wrócę bronić tytułu w 2021 roku. W wyścigu bardzo dobrze wypadło również kilka innych samochodów wyposażonych w opony Advan, zajmując: 2. miejsce w dywizji Unlimited, 3. w dywizji Open Wheel i 3. w dywizji Pikes Peak Open.

 

Wśród samochodów rywalizujących na oponach Yokohama znalazł się też pojazd elektryczny (EV), który w latach 2010, 2011 i 2012 zdobywał mistrzostwa w swojej klasie, ustanawiając rokrocznie nowe rekordy czasowe dla pojazdów elektrycznych.

 

Yokohama wsparła również wyścig Porsche Pikes Peak Trophy, w którym rywalizowali ze sobą kierowcy pojazdów Porsche Cayman GT4 Clubsport. W tym wyścigu oponami kontrolnymi zostały dedykowane sportom ulicznym Yokohama Advan A052.

 

Pikes Peak International Hill Climb to wyścig górski z historią sięgającą 1916 roku. Znany jest również jako „Race to the Clouds”, ponieważ jego trasa rozpoczyna się na wysokości 2862 metrów i biegnie przez około 20 kilometrów aż do mety na wysokości 4300 metrów.

 

Źródło: Yokohama

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).