Wysoka sprzedaż samochodów VAG idzie w parze z ofertą Total | MOTOFAKTOR

Wysoka sprzedaż samochodów VAG idzie w parze z ofertą Total

person Redakcja 26/03/2019

Miniony rok ponownie odznaczył się wzrostem sprzedaży nowych samochodów w Polsce. Niezmiennie znaczną część wolumenu stanowią modele Grupy Volkswagen, do których Total oferuje tzw. niebieski olej silnikowy.

W ubiegłym roku sprzedaż nowych samochodów osobowych w Polsce przekroczyła 531 tysięcy* egzemplarzy. Oznacza to blisko 10-procentowy wzrost w porównaniu z 2017 roku. Fotel lidera utrzymuje Skoda, na niższych stopniach podium uplasował się Volkswagen i Toyota.

 

Wysoka pozycja Skody, a także marek należących do Grupy Volkswagen, ma swoje odzwierciedlenie także w rankingu TOP 100 niezależnych grup i salonów sprzedaży samochodów osobowych w Polsce. W XII edycji zestawienia – organizowanego przez redakcję miesięcznika “Dealer” – pierwsze miejsce ponownie zajęła Grupa Krotoski-Cichy, która oferuje modele z logo Audi, SEAT, Skoda i Volkswagen. W sumie VAG ma ponad 28% udział w polskim rynku.

Podobnie jak dilerzy nowych samochodów, Total Polska odnotował w ubiegłym roku dynamiczny wzrost sprzedaży. Miały w tym duży udział Autoryzowane Stacje Obsługi, dlatego staramy się jeszcze bardziej zacieśnić współpracę z nimi. Taką możliwość daje uczestnictwo w dorocznym Forum TOP 100, w którym po raz kolejny zostaliśmy Złotym Sponsorem. Wysoka pozycja dilerów oferujących samochody marek z Grupy Volkswagen nie jest zaskoczeniem, ale cieszy nas szczególnie. Dwa lata temu wprowadziliśmy na rynek tzw. niebieski olej TOTAL Quartz Ineo Long Life FE 0W-20, który pozytywnie przeszedł testy w laboratorium Volkswagena. Już od początku sprzedaży stał się jednym z wiodących produktów w naszej ofercie. Ewa Kalinowska Dyrektor Marketingu i Badań Rynkowych w Total Polska

 

Volkswagen w swoich najnowszych silnikach zaleca stosowanie tzw. Blue Oil z aprobatami 508.00/509.00. W ofercie Total, po pozytywnych testach, uzyskał je olej syntetyczny TOTAL Quartz Ineo Long Life FE 0W-20. Tym samym może być stosowany w modelach VAG z silnikami 1.4 TFSI (110 kW), 2.0 TFSI (125 kW, 140 kW), 3.0 TFSI (do 270 kW) i 3.0 TDI (do 160 kW).

 

Dodatkowo olej ten wyróżnia się formułą ART (Age Resistance Technology), która w znacznym stopniu ogranicza degradację jakości i właściwości oleju podczas eksploatacji. Wzmocnione właściwości przeciwutleniające oleju pozwalają na ograniczenie formowania się zanieczyszczeń w silniku i wydłużają żywotność jednostki napędowej. Volkswagen zaleca wymianę jego wymianę co 30 tys. km lub co dwa lata.

 

*źródło: Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego

 

Źródło: Total

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).