Mechanik uniknie kary, donos na urzędniczki skarbówki | MOTOFAKTOR

Mechanik uniknie kary, donos na urzędniczki skarbówki

person Adrian Januszkiewicz 20/11/2018

Wyrok dotyczący mechanika z Bartoszyc uprawomocniony, a policja otrzymała donos na pracownice urzędu skarbowego.

Dziś – 20 listopada 2018 – w  Sądzie Okręgowym w Olsztynie rozpatrywany był wniosek o odwołanie apelacji w sprawie mechanika z Bartoszyc pozwanego przez lokalny urząd skarbowy za wymianę żarówki samochodowej bez wydania paragonu. O rozstrzygnięcie sprawy Motofaktor.pl zapytał Władysława Suszko, właściciela warsztatu samochodowego, w którym pracuje oskarżony mechanik.

Sąd w Olsztynie uprawomocnił wcześniejszy wyrok na moim pracowniku, czyli stwierdzenie jego winy bez nakładania kary. Władysław Suszko

 

Sprawa pracownika pana Suszko została nagłośniona w ubiegłym tygodniu i wywołała szereg komentarzy w opinii publicznej. Przypominamy, że rok temu wieczorem, gdy pan Suszko zakończył dzień finansowy, w warsztacie pojawiły się dwie panie, które zgłosiły usterkę w oświetleniu swojego pojazdu wymagającą wymiany żarówki. Pan Suszko ze względu na wizytę u lekarza zlecił to zadanie swojemu pracownikowi, który użyczył kobietom żarówkę ze swoich prywatnych zbiorów i zażyczył sobie 10 zł za usługę, po czym panie ujawniły, że są z lokalnego urzędu skarbowego i nakładają na niego mandat 500 zł za wykonanie usługi odpłatnie bez wydania paragonu (brakująca żarówka w oświetleniu miała być przez pracownice US wykręcona przed pojawieniem się w warsztacie – przyp. red.). Odmówił on przyjęcia mandatu w wyniku czego od roku całe zajście zajmowały się sądy i dziś miała być rozpatrywana apelacja od wyżej opisanego wyroku, którą w zeszłym tygodniu zdecydował się odwołać Naczelnik Urzędu Skarbowego w Bartoszycach.

 

Wyrok został uprawomocniony, ale cała sprawa jeszcze niezupełnie się kończy. Jak informuje Gazeta.pl, w zeszły czwartek do Komendy Powiatowej Policji wpłynął donos na pracownice Urzędu Skarbowego w Bartoszycach o poruszanie się pojazdem niesprawnym technicznie z wymontowaną żarówką. Teraz policja sprawdzi, czy faktycznie doszło do wykroczenia. Jeśli wykroczenie nie zostanie stwierdzone do 24 listopada br. to sprawa zostanie przedawniona.

 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).