Mechanik uniknie kary, donos na urzędniczki skarbówki | MOTOFAKTOR

Mechanik uniknie kary, donos na urzędniczki skarbówki

Wyrok dotyczący mechanika z Bartoszyc uprawomocniony, a policja otrzymała donos na pracownice urzędu skarbowego.

Dziś – 20 listopada 2018 – w  Sądzie Okręgowym w Olsztynie rozpatrywany był wniosek o odwołanie apelacji w sprawie mechanika z Bartoszyc pozwanego przez lokalny urząd skarbowy za wymianę żarówki samochodowej bez wydania paragonu. O rozstrzygnięcie sprawy Motofaktor.pl zapytał Władysława Suszko, właściciela warsztatu samochodowego, w którym pracuje oskarżony mechanik.

Sąd w Olsztynie uprawomocnił wcześniejszy wyrok na moim pracowniku, czyli stwierdzenie jego winy bez nakładania kary.

- Władysław Suszko

 

Sprawa pracownika pana Suszko została nagłośniona w ubiegłym tygodniu i wywołała szereg komentarzy w opinii publicznej. Przypominamy, że rok temu wieczorem, gdy pan Suszko zakończył dzień finansowy, w warsztacie pojawiły się dwie panie, które zgłosiły usterkę w oświetleniu swojego pojazdu wymagającą wymiany żarówki. Pan Suszko ze względu na wizytę u lekarza zlecił to zadanie swojemu pracownikowi, który użyczył kobietom żarówkę ze swoich prywatnych zbiorów i zażyczył sobie 10 zł za usługę, po czym panie ujawniły, że są z lokalnego urzędu skarbowego i nakładają na niego mandat 500 zł za wykonanie usługi odpłatnie bez wydania paragonu (brakująca żarówka w oświetleniu miała być przez pracownice US wykręcona przed pojawieniem się w warsztacie – przyp. red.). Odmówił on przyjęcia mandatu w wyniku czego od roku całe zajście zajmowały się sądy i dziś miała być rozpatrywana apelacja od wyżej opisanego wyroku, którą w zeszłym tygodniu zdecydował się odwołać Naczelnik Urzędu Skarbowego w Bartoszycach.

 

Wyrok został uprawomocniony, ale cała sprawa jeszcze niezupełnie się kończy. Jak informuje Gazeta.pl, w zeszły czwartek do Komendy Powiatowej Policji wpłynął donos na pracownice Urzędu Skarbowego w Bartoszycach o poruszanie się pojazdem niesprawnym technicznie z wymontowaną żarówką. Teraz policja sprawdzi, czy faktycznie doszło do wykroczenia. Jeśli wykroczenie nie zostanie stwierdzone do 24 listopada br. to sprawa zostanie przedawniona.

 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).