Mandat i sprawa sądowa za wymianę żarówki w samochodzie | MOTOFAKTOR

Mandat i sprawa sądowa za wymianę żarówki w samochodzie

person Adrian Januszkiewicz 14/11/2018

W wyniku działań pracownic urzędu skarbowego właściciel warsztatu w Bartoszycach sądzi się o słuszność mandatu wystawionego jego pracownikowi.

Wieczorem w listopadzie ubiegłego roku Władysław Suszko, będący właścicielem warsztatu samochodowego w Bartoszycach, po skończeniu dziennego raportu kasowego opuścił warsztat, spiesząc się do lekarza. W tym czasie do warsztatu przyjechały dwie panie, które zgłosiły problem ze światłami w swoim samochodzie, czym  zajął się pan Cezary, pracownik pana Suszko. Sprawę opisuje dziennik „Fakt”.

 

Okazało się jednak, że kobiety to kontrolerki z Urzędu Skarbowego. Specjalnie z tylnego oświetlenia wyjęły żarówkę pozycyjną i prosiły o pomoc. Opowiadały mechanikowi, że są w trasie. Chociaż warsztat nie prowadzi sprzedaży części samochodowych, mechanik zaproponował im swoją prywatną żarówkę, a za wykonaną pracę pobrał 10 zł.

Wtedy panie wyjęły legitymacje skarbówki i zaproponowały mi mandat 500 zł, bo nie wystawiłem paragonu za żarówkę. Mandatu nie przyjąłem. pan Cezary mechanik

 

Sąd uznał go winnym wykroczenia, ale nie ukarał, natomiast US w Bartoszycach odwołał się od wyroku. Sąd rozstrzygnie spór 20 listopada.

 

Na nagłe kontrole skarbowe należy być przygotowanym, ponieważ Krajowa Administracja Skarbowa niedawno rozpoczęła ogólnokrajową akcję walki z szarą strefą, która obejmuje również warsztaty samochodowe.

 

Źródło: Fakt.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).