WUZETEM zainwestował w nową maszynę | MOTOFAKTOR

WUZETEM zainwestował w nową maszynę

person Adrian Januszkiewicz 19/08/2022

Na początku czerwca w hali produkcyjnej WUZETEM stanęła jedna z najnowocześniejszych frezarek pięcioosiowych z systemem paletowym.

Zastosowanie tego rodzaju maszyny ma gwarantować najwyższą precyzję i jakość wykonania produktów, a także zwiększyć efektywność oraz poziom automatyzacji produkcji. Centrum obróbcze, wyposażone w wysokoobrotowe wrzeciono oraz najwyższy pakiet dokładności zapewniający precyzyjność pracy nawet do 0,006 mm, dotychczas znalazło zastosowanie w wielu branżach (m.in. inżynierii precyzyjnej i mechanicznej, technologii medycznej, przemyśle lotniczym czy e-mobility).

 

Inwestycja w nowe technologie, zwiększanie efektywności produkcji i wdrażanie rozwiązań zgodnych z ideą Przemysłu 4.0 są dla WUZETEM kluczowymi elementami stałego, zrównoważonego rozwoju. Dokonując wyboru nowej frezarki, postawiliśmy na centrum obróbcze, które jest wyposażone w zaawansowane rozwiązania technologiczne, wykorzystywane w inżynierii precyzyjnej, umożliwiające nieprzerwaną pracę z taką samą dokładnością i wydajnością. Maszyna pozwala na niemal czterokrotne zwiększenie produkcji, w porównaniu z wykorzystywanymi do tej pory wiertarkami specjalistycznymi. Zapewnia najwyższą jakość i precyzję, ale też wspiera optymalizację produkcji oraz rozwój portfolio naszych produktów i usług, co jest kluczowe z punktu widzenia strategii Spółki – powiedziała Anna Ścieszko-Osińska, Prezes Zarządu WUZETEM.

Spektrum możliwości nowej frezarki

Nowa maszyna stanowi połączenie ergonomii, najnowszych rozwiązań technologicznych i automatyzacji. Ta 5-osiowa innowacyjna frezarka jest wyposażona w trzy podstawowe osie X, Y i Z, a także dwie osie obrotu A i B, które umożliwiają w pełni symultaniczną obróbkę. Przesuwy XYZ wynoszą odpowiednio 450, 670 i 665 mm z maksymalnymi posuwami 40/50/60 m/min. Dokładność pozycjonowania wynosi imponujące 0,006 mm we wszystkich osiach. Konfiguracja osi pozwala również na obróbkę napowietrzną, co daje prawie nieograniczone możliwości obróbki produktów, a także niespotykaną dostępność do obrabianego elementu. Maszyna uzyskuje średnicę konturu do 580 mm, a zakres obrotu stołu uchylno-obrotowego w osi A wynosi -185⁰/+45⁰.

 

Zakup takiej frezarki daje WUZETEM nowe możliwości w zakresie produkcji części bardzo skomplikowanych pod względem geometrycznym. Maszyna jest w stanie wykonać elementy, które nie są osiągalne dla frezarek 3- i 4-osiowych.

Maszyna do zadań specjalnych

Nowa maszyna w zakładzie WUZETEM została dostosowana przez producenta do indywidualnych, specyficznych potrzeb firmy. Posiada m.in. wysokoobrotowe wrzeciono, które umożliwia wiercenie niewielkich średnic na stosunkowo dużą głębokość, a także system paletowy zapewniający niemalże nieprzerwaną pracę, co ma bezpośrednie przełożenie na ilość wyprodukowanych detali. Procesy produkcji zostały zaprojektowane zgodnie z metodą SMED (Single Minute Exchange of Die).

 

Dzięki temu czas przezbrojenia maszyny jest maksymalnie krótki i może ona efektywnie realizować zamówienia specjalne oraz produkcję seryjną. Gwarancją najwyższej jakości i powtarzalności produkcji jest konstrukcja maszyny oraz jej wyposażenie w specjalne algorytmy. Są one w stanie wykonać pomiary i na podstawie zebranych danych, dokonać kompensacji dla wszystkich pozycji, co gwarantuje wyjątkową dokładność podczas obróbki w dowolnym położeniu. Masa urządzenia wyposażonego w system wymiany palet wynosi blisko 16 ton.

 

Nowa frezarka jest maszyną usprawniającą proces wiercenia otworów paliwowych i bazowych. Dzięki zastosowaniu wysokoobrotowego wrzeciona i systemu paletowego posiada zdolność wykonania detali siedmiu wiertarek specjalistycznych, obecnie wykorzystywanych w zakładzie WUZETEM.

 

Najnowsze inwestycje firmy są częścią długofalowej strategii ukierunkowanej na wzrost efektywności produkcji, dywersyfikację oferty oraz podniesienie konkurencyjności firmy. Zakup urządzeń takich jak maszyna do nakładania powłok DLC, specjalistyczne myjnie czy precyzyjna drążarka do otworów rozpylających, mają fundamentalny wpływ na jakość produkcji.

 

Źródło: WUZETEM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).