Wszystko, co musisz wiedzieć o europejskich warsztatach – raport Wolk | MOTOFAKTOR

Wszystko, co musisz wiedzieć o europejskich warsztatach - raport Wolk

person Adrian Januszkiewicz 14/02/2019

Raport "Garage Structure in European Car Aftermarket" opracowany przez Wolk After Sales Experts jest cennym narzędziem dla producentów części.

Ponieważ wiele krajowych i europejskich usług warsztatowych jest prowadzonych przez niezależnych dystrybutorów, są one świadectwem ich prawdziwej siły marketingowej.

W końcu to specjalistyczna wiedza warsztatowa, na której polegają klienci końcowi, i możliwość uzyskania dostępu do całej sieci warsztatów samochodowych poprzez dedykowane działania marketingowe mogą przyczynić się do zwiększenia sprzedaży produktów. Zoran Nikolic dyrektor zarządzający Wolk After Sales Experts

 

W 2018 r. w Europie istniało 396 koncepcji usług warsztatowych, przy czym 120 000 warsztatów było członkami sieci (to 31% wszystkich warsztatów). Na bardziej ogólnym poziomie jedynie 18% europejskich warsztatów to usługi Original Equipment Services (prowadzone przez dealerów samochodowych), a 82% to niezależni operatorzy rynku wtórnego. Około połowa z nich koncentruje się na naprawach mechanicznych i konserwacji, podczas gdy jedna trzecia specjalizuje się w oponach, szybach samochodowych, naprawach nadwozi i lakierów lub innych.

Jedną z kluczowych różnic między europejskimi warsztatami jest liczba samochodów na 1 warsztat, która różni się znacznie w zależności od kraju. Niemcy mają największą gęstość samochodów na warsztat, przekraczającą 1400, a następnie w Wielkiej Brytanii z ponad 1300 samochodów na warsztat. Na drugim końcu spektrum znajduje się Północna Macedonia (dawniej znana jako Republika Macedonii) z około 390 samochodami na warsztat.

Raport „Garage Structure in European Car Aftermarket” jest dostępny w wersji drukowanej jak i cyfrowej w sklepie internetowym Wolk After Sales Experts.

 

Źródło: Wolk After Sales Experts

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).