Wielton wspiera 10. edycję Optifuel Challenge | MOTOFAKTOR

Wielton wspiera 10. edycję Optifuel Challenge

person Adrian Januszkiewicz 4/05/2021

Niebawem rusza 10. edycja konkursu Optifuel Challenge, organizowanego przez Renault Trucks Polska, w której wsparcie po raz kolejny włączył się Wielton.

Konkurs Optifuel Challenge od lat organizowany jest w niezmienionej formule – co roku uczestnicy mierzą się z wynikiem Master Driverów Renault Trucks Polska. W oparciu o narzędzie Optifuel Infomax, służące do monitorowania i analizy zużycia paliwa, zostanie wyłoniony zwycięzca, który osiągnie najniższe zużycie paliwa przy utrzymaniu najwyższej średniej prędkości, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Konkurs ma na celu propagowanie ekonomicznej jazdy przy wykorzystaniu rozwiązań Renault, umożliwiających zmniejszenie zużycia paliwa.

 

Wielton po raz kolejny dołączył do grona partnerów wspierających akcję Optifuel Challenge, dostarczając naczepy Curtain Master. Inżynierowie Wieltonu, projektując ten model naczepy, szczególny nacisk położyli nie tylko na wytrzymałość, szczelność i funkcjonalność użytkowania, ale również ekonomiczną eksploatację. Nowoczesna konstrukcja ramy i zabudowy zapewniać ma wysoką wytrzymałość naczepy potwierdzoną licznymi testami przeprowadzonymi w Dziale Badawczo-Rozwojowym Wieltonu. Jednocześnie zachowano niską masę własną naczepy, co istotnie wpłynęło na obniżenie kosztów jej eksploatacji na długich trasach.

Po raz kolejny Wielton dołącza do grona partnerów Optifuel Challenge, który jest doskonałą okazją dla kierowców zawodowych do poszerzenia swojej wiedzy na temat najskuteczniejszych technik jazdy ekonomicznej i poprawienia swoich umiejętności. Jako partner 10. edycji konkursu, przekazujemy nowoczesne naczepy Curtain Master, które dzięki wprowadzonym innowacjom, doskonale wpisują się w ideę akcji – korzystanie z naszych produktów jest efektywne i przelicza się na konkretne oszczędności nie tylko na rzecz środowiska, ale również biznesu. Małgorzata Barańska Dyrektor Marketingu i PR-u Wielton S.A.

 

Tegoroczna, jubileuszowa edycja jest wyjątkowa – po raz pierwszy pojazdami konkursowymi są egzemplarze używane, które w fabryce Renault Trucks w Bourg-en-Bresse poddane zostały wcześniej weryfikacji technicznej, polegającej na sprawdzeniu ponad 200 punktów. Kierowcy biorący udział
w konkursie będą prowadzili ciągniki siodłowe Renault T Sleeper Racing 480 z silnikiem DTI13 Euro 6. Pojazdy zostaną spięte z naczepami Wielton Curtain Master z 20-tonowym ładunkiem.

 

Renault Trucks Polska również i tym razem przygotowało atrakcyjne nagrody. Na zwycięzcę finału
w Polsce czeka voucher o wartości 8 000 PLN dla zwycięskiego kierowcy, a dla firmy, w której pracuje użyczenie nowego pojazdu Renault Trucks T Evolution na okres 10 miesięcy (w nawiązaniu do 10. edycji konkursu).

 

Eliminacje do konkursu rozpoczynają się 13 maja i potrwają do 24 września br. Na jesień zaplanowany jest finał konkursu, w czasie którego zostanie wyłoniony Mistrz Jazdy Ekonomicznej Renault Trucks Polska. Zgłoszenia do udziału w konkursie zbierają reprezentanci handlowi Renault Trucks w poszczególnych lokalizacjach. Szczegółowy program konkursu, zasady udziału oraz mapka z lokalizacjami znajduje się na stronie: www.renault-trucks.pl.

 

Źródło: Wielton

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).