Wielton przeszkolił 300 kierowców ciężarówek

person Adrian Januszkiewicz 17/01/2019

W ramach akcji "Profesjonalni Kierowcy", wspieranej m.in. przez Wielton, 300 kierowców pojazdów ciężarowych otrzymało certyfikaty potwierdzające ich zawodowe umiejętności.

Zeszłoroczne szkolenia przeprowadzone zostały w 12 lokalizacjach, a udział w nich wzięło 31 grup. Profesjonalni instruktorzy dzielili się z kursantami wiedzą i doświadczeniem w trakcie praktycznych oraz teoretycznych zajęć o łącznej długości blisko 630 godzin. Ta największa w Polsce akcja CSR, ma na celu wsparcie rozwoju młodych kierowców oraz promowanie bezpiecznej i ekologicznej jazdy.

 

Jednym z największych wyzwań dla branży transportowej i logistycznej jest wciąż niedostateczna liczba kierowców zawodowych. Odpowiedzią na ten pogłębiający się problem, jest akcja społeczna “Profesjonalni Kierowcy”. Dzięki tej inicjatywie osoby, które posiadają prawo jazdy kategorii C+E, ale nie zdobyły jeszcze potrzebnego doświadczenia w zawodzie, mają szansę na bezpłatne uczestnictwo w profesjonalnych kursach i rozwijanie swoich kompetencji. Podczas szkoleń, kursanci doskonalą swoje umiejętności na najwyższej jakości sprzęcie, dostarczanym przez partnerów akcji: Wielton S.A., Volvo Trucks, Renault Trucks, Continental oraz MJM i ubezpieczony przez Ergo Hestia. Po ukończeniu kursu i uzyskaniu certyfikatu potwierdzającego wysokie kwalifikacje, wzrastają ich szanse na zdobycie atrakcyjnego, stabilnego zatrudnienia.

 

Spółka Wielton już po raz trzeci zaangażowała się w akcję. Jako wiodący producent naczep, przyczep i zabudów samochodowych konsekwentnie wspiera tym samym działania mające na celu rozwój kompetencji kierowców pojazdów ciężarowych, podniesienie prestiżu i atrakcyjności profesji kierowcy, a jednocześnie poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Wielton od lat angażuje się w kształcenie młodych ludzi, co pomaga im później w znalezieniu stabilnego zatrudnienia. Obecnie branża transportowa zmaga się z deficytem kierowców zawodowych na rynku pracy, dlatego ważnym aspektem jest popularyzacja tego zawodu. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej ogólnopolskiej inicjatywie, zyskają nie tylko poszczególne firmy, ale również cały polski przemysł transportowy. Wykwalifikowani kierowcy będą jeździć sprawniej i bezpieczniej, co przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mariusz Golec Prezes Zarządu Wielton S.A.

 

III edycja akcji “Profesjonalni Kierowcy” objęła 12 województw. Tegoroczne szkolenia pozwoliły kursantom poszerzyć wiedzę na temat bezpiecznej jazdy oraz poznać przepisy dotyczące m.in. czasu pracy kierowców czy zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy nauczyli się także odpowiednio przygotowywać pojazd ciężarowy do drogi, zabezpieczać ładunek i skutecznie manewrować 40-tonowym zestawem. W tym roku kierowcy po raz pierwszy zostali także przeszkoleni z kontroli ogumienia i prawidłowego doboru opon do pojazdu ciężarowego przez instruktorów z firmy Continental, która jest nowym partnerem kampanii.

 

W ramach akcji “Profesjonalni Kierowcy” uczestnicy mają możliwość skorzystania z bezpłatnych kursów, prowadzonych przez najlepszych instruktorów z branży transportowej. Szkolenia dają im szansę na uzyskanie certyfikatu potwierdzającego przygotowanie do bycia zawodowym kierowcą. Inicjatywa ta ma na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz rozwój branży TSL.

 

Źródło: Wielton

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl
 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

FreshMail.pl