Wielki finał Wielton GO | MOTOFAKTOR

We wtorek na Politechnice Łódzkiej odbył się finał konkursu Wielton GO, przygotowanego dla uczniów wieluńskich szkół ponadpodstawowych.

Zwycięzcą konkursu Wielton GO został Piotr Szkudlarek z II LO im. Janusza Korczaka. Kolejne miejsca zajęły Monika Kalemba i Aleksandra Preś, uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. W projekcie skierowanym do uczniów sześciu wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział ponad 200 osób, z czego 50 najlepszych spotkało się na łódzkim finale. Wielton GO stanowi odpowiedź na rosnące z każdym rokiem zapotrzebowanie firmy na wykształconych specjalistów. Dzięki grze mobilnej, firma zachęca młodych ludzi do kształcenia na kierunkach, które będą przydatne podczas dalszej kariery w Wieltonie.

Wielton GO to innowacyjny i nowoczesny, ale co najważniejsze skuteczny sposób dotarcia do młodych ludzi, o czym świadczy liczba uczestników i finalistów konkursu. Od lat współpracujemy z wieluńskimi szkołami tworząc klasy patronackie i zachęcając młodzież do kształcenia się na kierunkach technicznych. Nawiązaliśmy również współpracę z Politechniką Łódzką, z którą realizujemy ciekawe i rozwijające młodych ludzi projekty. Połączenie sił nauki i potencjału międzynarodowej firmy produkcyjnej, tworzą niecodzienną możliwość nabycia wiedzy technicznej i praktycznego jej wykorzystania przez studentów. Mamy nadzieję, że będą mieli oni szansę dalej rozwijać swój potencjał, dołączając do międzynarodowego zespołu Grupy Wielton. Mariusz Golec prezes Wielton S.A.

 

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy grali na swoich smartfonach w mobilną grę Wielton GO, poznając firmę i odpowiadając na pytania z nią związane oraz rozwiązując zadania logiczne. Po każdym zadaniu otrzymywali punkty, za które mogli zakupić element wirtualnej naczepy, którą należało złożyć w całość i sprzedać. Wszyscy gracze sprzedali łącznie 173 naczepy, a rekordzista sprzedał aż 6 pojazdów. W ciągu dwóch tygodni uczestnicy spędzili ogółem w grze blisko 300 godzin, gromadząc na swoich wirtualnych kontach prawie 5 mln punktów. Najlepsi awansowali do finału, w którym odpowiedzieli na 20 losowo dobranych pytań. Zwycięska trójka uczniów otrzymała w nagrodę rowery, a kolejni uczestnicy nagrody rzeczowe.

Podczas finału spółka Wielton przekazała także robot manipulacyjny Panasonic TA1600 do laboratorium dydaktycznego Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych Politechniki Łódzkiej. Przekazany robot jest rodzajem mechanicznej dłoni, która posłuży do zajęć dydaktycznych. Za sprawą specjalnie skonfigurowanego stanowiska, studenci będą mogli w bezpiecznych warunkach przećwiczyć i w pełni zrozumieć cykle pracy robotów oraz zasady ich działania. To niezbędne umiejętności dla przyszłych inżynierów Wieltonu, w którym automatyzacja procesów produkcji z każdym rokiem odgrywa coraz bardziej znaczącą rolę.

W grze Wielton GO wzięło udział ponad 200 uczniów sześciu wieluńskich szkół: I LO im. Tadeusza Kościuszki, II LO im. Janusza Korczaka, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2 im. Jana Długosza i Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika. Konkurs jest jednym z projektów w ramach współpracy Wieltonu z Politechniką Łódzką.

 

Źródło: Wielton

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).