Werner Lieberherr opuszcza MANN+HUMMEL | MOTOFAKTOR

Werner Lieberherr opuszcza MANN+HUMMEL

person Adrian Januszkiewicz 11/10/2019

MANN+HUMMEL ogłosił, że Werner Lieberherr, dotychczasowy CEO niemieckiej marki, opuszcza ją ze skutkiem natychmiastowym za porozumieniem stron.

Powodem odejścia Lieberherra są różne poglądy na przyszły kierunek strategiczny. Menedżer z dużym doświadczeniem przemysłowym dołączył do rodzinnego biznesu w październiku 2018 r., aby utrzymać firmę na drodze do sukcesu. W związku z tym Nicolaas Zerbst został powołany na stanowisko tymczasowego dyrektora zarządzającego i na razie będzie zarządzał grupą wraz z  Emesem Weissenbacherem.

Nasza firma i jej zespoły są zaangażowane w wyszukiwanie i wdrażanie przyszłych trendów na wczesnym etapie w celu trwałego wzmocnienia naszej konkurencyjności. Poświęcimy teraz wystarczająco dużo czasu na znalezienie następcy. Tymczasem możemy działać z zespołem kierowniczym, który od dłuższego czasu zarządza firmą na arenie międzynarodowej w wysoce profesjonalny sposób. Thomas Fischer Przewodniczący Rady Nadzorczej MANN+HUMMEL

 

W 2018 r. sprzedaż MANN + HUMMEL wzrosła nieznacznie do 3,96 mld euro, ale zysk spadł o prawie połowę do ok. 93,6 mln euro EBIT. Dzięki strategii efektywności na całym świecie w roku finansowym 2019/2020 r. ma zostać zaoszczędzonych 100 mln euro.

 

Źródło: MANN+HUMMEL

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).