Webinar TecAlliance na temat e-fakturowania w Polsce

Webinar TecAlliance na temat e-fakturowania w Polsce

person Redakcja 13/11/2023

Podczas bezpłatnego seminarium online, organizowanego przez TecAlliance, eksperci branżowi pokażą, w jaki sposób e-fakturowanie TecCom może usprawnić procesy biznesowe.

Od 1 lipca 2024 r. przedsiębiorcy zarejestrowani w Polsce będą zobowiązani do korzystania z fakturowania elektronicznego we wszystkich transakcjach krajowych i wewnątrzwspólnotowych typu business-to-business (B2B). TecAlliance, wiodący ekspert w zakresie danych i rozwiązań na rynku motoryzacyjnym, oferuje w pełni zgodne rozwiązanie do e-fakturowania, które wspiera firmy w spełnianiu tych nowych wymagań.

 

Polska, wprowadzając obowiązek e-fakturowania, podąża za światowym trendem. Firmy posiadające siedzibę lub stałe miejsce prowadzenia działalności na terenie Polski będą zobowiązane do wystawiania e-faktur w określonym formacie XML i przesyłania ich do ogólnokrajowego systemu KSeF (Krajowy System e-Faktur) do rozliczenia.

 

TecAlliance oferuje bezpłatny webinar na temat nadchodzącego polskiego obowiązku e-fakturowania. Webinar odbędzie się 30 listopada 2023 r. w godzinach 10:00 – 10:30 CET i będzie obejmował następujące tematy:

 

  • Na czym polega obowiązek polskiego e-fakturowania i jaki będzie miał wpływ na Twój biznes?
  • Jakie są wymagania techniczne i prawne dotyczące wystawiania i otrzymywania e-faktur w Polsce?
  • Jak przygotować się do wprowadzenia obowiązku e-fakturowania i zapewnić płynne wdrożenie?
  • W jaki sposób TecCom e-Invoicing może pomóc Państwu w spełnieniu wymogów dotyczących e-fakturowania i innych międzynarodowych przepisów dotyczących fakturowania?

 

Aby zapisać się na webinar, kliknij tutaj: tec.al/e-invoicing_webinar_pl.

 

Już teraz można rozpocząć korzystanie z systemu. Podatnicy, którzy wcześniej skorzystają z systemu faktur elektronicznych, otrzymają szybszy zwrot podatku (40 dni zamiast 60).

 

Firmy powinny skorzystać z tej fazy testowej i już teraz rozpocząć przygotowania do wprowadzenia obowiązku e-fakturowania. W zależności od bieżącego procesu fakturowania może to obejmować aktualizację oprogramowania księgowego i fakturowania, przejście z faktur papierowych na faktury elektroniczne lub przejście z formatu PDF na format danych strukturalnych, taki jak tXML2.5.

 

TecCom to rozwiązanie oferowane przez TecAlliance, służące do zautomatyzowanej obsługi wszystkich procesów, od zapytań o dostępność, przez zamawianie i fakturowanie, aż po zwroty. Z platformy na całym świecie korzysta ponad 280 producentów części i ponad 35 000 dystrybutorów. Automatyzując i digitalizując przetwarzanie zamówień, TecCom pomaga podmiotom na rynku IAM na całym świecie uczynić dystrybucję części tak prostą i wydajną, jak to tylko możliwe.

 

TecCom e-Invoicing jest w pełni zintegrowany z TecCom Suite. Oprócz e-fakturowania TecCom umożliwia także cyfrową, ustandaryzowaną wymianę danych o towarach i cenach z partnerami biznesowymi, optymalizację zapasów poprzez sugestie zamówień, zamawianie i śledzenie realizacji zamówień oraz kontrolę logistyki zwrotów. A wszystko to jest w pełni zautomatyzowane, a nawet zintegrowane z systemem ERP. Najwyższa jakość danych dzięki spełnieniu niezależnych standardów branżowych na rynku części zamiennych pozwala zminimalizować błędy i ograniczyć do minimum pracę ręczną w całym procesie od zamówienia po fakturowanie.

 

Źródło: TecAlliance

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).