Webasto: innowacyjne rozwiązania grzewcze i systemy dachowe | MOTOFAKTOR

Webasto: innowacyjne rozwiązania grzewcze i systemy dachowe

person Adrian Januszkiewicz 18/09/2019

Na tegorocznych targach IAA we Frankfurcie Webasto pokazało, jak sprawdzone oraz zupełnie nowe produkty zapewniają najwyższy komfort podczas jazdy, również dla mobilności przyszłości.

Najnowocześniejsze ogrzewanie i sterowanie

Webasto stara się dbać o komfort klienta, czego przykładem jest stale ulepszana oferta urządzeń sterujących ogrzewaniem postojowym. Najnowsze osiągnięcie w tej dziedzinie miało swoją premierę na targach IAA: sterowanie głosem za pośrednictwem Alexa-Skill. Konieczne do tego jest zastosowanie aplikacji Webasto ThermoConnect jako jednostki sterującej – powiązane narzędzie sterujące jest bezpośrednio zintegrowane z samochodem. Takie wyposażenie sprawia, że skierowane do Alexy polecenie głosowe wystarcza, by spokojnie zacząć dzień w komfortowo ogrzanym samochodzie, z szybami oczyszczonymi ze szronu.

Od dziesięcioleci Webasto pracuje nad dostosowaniem swojej oferty produktów grzewczych do nadchodzących wymagań mobilności – niezależnie od rodzaju napędu pojazdu. Z jednej strony Webasto oferuje wysokonapięciowe nagrzewnice HVH – High Voltage Heaters dla pojazdów hybrydowych i elektrycznych, ogrzewające ich wnętrza i akumulatory trakcyjne. Z drugiej, udoskonala swoje tradycyjne ogrzewania postojowe i pomocnicze, by były gotowe do użytkowania z wykorzystaniem różnych, w tym nowoczesnych paliw. Najnowszym rozwiązaniem w branży motoryzacyjnej jest Thermo Top Evo NextGen Petrol, który wyróżnia się innowacyjną technologią, znacznie zwiększającą zakres mocy grzewczej. Ponadto może być zasilany szeroką gamą mieszanek benzyny, w tym biopaliwami lub paliwami odnawialnymi.

Indywidualna adaptacja atmosfery

Nie tylko temperatura, ale również oświetlenie przyczynia się do zapewnienia przyjemnego klimatu we wnętrzu pojazdu. Dzięki zmiennej jasności przeszklenia firmy Webasto, możliwa jest regulacja intensywności światła, wpadającego do kabiny przez szklany, panoramiczny dach. Po naciśnięciu przycisku, szklany element przyciemnia się lub staje się na powrót przezroczysty.

 

Kolejne zalety tej technologii to bardzo krótki czas przełączania, więcej przestrzeni nad głowami podróżujących, a także bezszelestna modyfikacja przepuszczalności światła. Ponadto, regulowana ilość światła wpadającego przez elementy dachu ma również wpływ na temperaturę wewnątrz pojazdu. Inną, opcjonalną funkcją w systemach dachowych Webasto jest nastrojowe oświetlenie. Efektowne oświetlenie, zintegrowane z elementami dachu lub poprowadzone wzdłuż prowadnic, pozwala na tworzenie różnych scenariuszy oświetlenia i stworzenie przyjemnej atmosfery w ciemności. Po wyłączeniu urządzenia, szklany element pozostaje przezroczysty, potęgując wrażenie przestrzeni we wnętrzu.

 

Źródło: Webasto

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).