Produkty SACHS Performance do tuningu - dlaczego warto? | MOTOFAKTOR

#WartoWiedzieć: Produkty SACHS Performance do tuningu

person Adrian Januszkiewicz 22/04/2022

SACHS Performance to wysokiej jakości produkty do tuningu dostarczane przez firmę ZF, dostępne są też na rynku części zamiennych w ofercie ZF Aftermarket.

Innowacyjna technologia wyścigowa, którą marka SACHS Performance wypracowała poprzez wieloletnie doświadczenie w sportach motorowych, przełożyła się na bogatą ofertę na rynek aftermarketowy, dostarczając niestandardowe możliwości adaptacji kierowcom poszukującym sportowych wrażeń. Marka oferuje części zamienne przeznaczone do tuningu odznaczające się wysoką jakością, które jednocześnie są proste i intuicyjne w montażu. To rozwiązanie nie tylko do jazdy wyczynowej, ale także dla każdego kierowcy, który chciałby nadać swojemu pojazdowi bardziej sportowy charakter poprzez bezpieczną i efektywną modyfikację samochodu.

 

Filarem oferty są elementy eksploatacyjne zawieszenia oraz układu przeniesienia napędu, takie jak zestawy zawieszeń (zawieszenia typu Coilover) oraz sprzęgła (m.in. zestawy sprzęgieł sportowych, dociski sprzęgła, tarcze sprzęgłowe z materiałem ciernym ze spieków metalicznych, czy zestawy sprzęgieł z pełnym kołem zamachowym przeznaczone do jazdy wyścigowej). Za ich produkcję odpowiada dział ZF Race Engineering, który dba o jakość produktów, a także ich pełną kompatybilność. Jednym z zastosowanych rozwiązań jest montaż na zasadzie Plug and Play („Zamontuj i używaj”) – oznacza to, że części zamienne SACHS Performance są idealnie dopasowane i wystarczy zamontować je w miejscu standardowych. Jeśli dodatkowo wymagane są połączenia elektryczne – części będą wyposażone w odpowiednie wtyczki. Tuning pojazdu jest dzięki temu prosty, szybki i możliwy do przeprowadzenia przez każdego profesjonalnego mechanika, a jazda samochodem staje się wyjątkowym doświadczeniem w sportowym stylu.

Zawieszenie z pełną regulacją wysokości i siły tłumienia

Jednymi z flagowych produktów marki SACHS Performance są zawieszenia typu Coilover (CSS), które zapewniają dynamikę i sportowe osiągi, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu jazdy. Dzięki starannie opracowanemu mechanizmowi, w prosty sposób ustawić można pożądaną wysokość zawieszenia pojazdu oraz siły tłumienia amortyzatorów – odbywa się to za pomocą jednego kliknięcia. Opcja niezależnej korekty prześwitu i siły tłumienia pozwala także na uzyskanie aż 20 różnych ustawień – od „miękkich” do „twardych”.

 

Wszystkie elementy zawieszenia zostały sprawdzone i udoskonalone we współpracy z najlepszymi specjalistami od tuningu – partnerami serwisowymi ZF na torze Nürburgring oraz inżynierami ZF Race Engineering GmbH. Posiadają także certyfikat TÜV (Niemiecka jakość i certyfikacja przez Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego). Oznacza to, że zostały przetestowane w rygorystycznych warunkach oraz spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców w zakresie tuningu.

Sprzęgła o zwiększonej wytrzymałości

Oferta SACHS Performance wyróżnia się także w zakresie sprzęgieł dedykowanych do pojazdów sportowych i tuningowanych. Wielu kierowców wykorzystujących w pełni możliwości swoich samochodów dostrzega, że fabryczne zestawy sprzęgła nie są w stanie przenosić zwiększonego momentu obrotowego, podniesionej mocy i temperatury pracy, w wyniku czego zużywają się szybciej, niż można by tego oczekiwać. Problemem staje się także wytrzymałość sprzęgła przy bardziej wyczynowej jeździe, kiedy biegi zmienia się szybciej i częściej. Sprzęgła SACHS Performance odpowiadać mają na te problemy. Zastosowane przy produkcji technologie zapewniać mają bowiem podwyższoną wytrzymałość na dynamiczną zmianę biegów oraz przeniesienie zwiększonego momentu obrotowego silnika, co jest kluczowe podczas jazdy po torze czy po chip tuningu.

Co więcej, sprzęgła SACHS Performance wyróżniają się także pod kątem materiałów wykorzystanych do ich produkcji. Są one wyjątkowo odporne na wysokie temperatury, dzięki czemu sprzęgło nie zostanie przegrzane nawet przy sportowym stylu jazdy. Tarcze sprzęgła SACHS Performance produkowane są z zastosowaniem różnych materiałów ciernych.

 

W ofercie marki dostępne są części przeznaczone do standardowej eksploatacji – w tym wypadku do ich wykonania stosuje się ulepszoną mieszankę organiczną zawierającą miedź, która ma gwarantować komfort użytkowania przy jednoczesnym zapewnieniu wytrzymałości w temperaturze ok. 300-350 °C. Szczególną rolę odgrywają jednak tarcze sprzęgła SACHS Performance wykonane z materiału ciernego ze spieków metalicznych. Zastosowany materiał zachowuje swoje właściwości nawet do 550 °C, co ma szczególne znaczenie w trakcie jazdy na torze wyścigowym. Warto wspomnieć, że w wybranych zestawach sprzęgieł SACHS Performance znajdują się także tarcze sprzęgłowe z wbudowanymi tłumikami drgań, które znajdują zastosowanie wówczas, gdy tuning wymaga zastąpienia koła dwumasowego pełnym kołem zamachowym.

 

Źródło: ZF

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).