Warsztaty samochodowe pod lupą strażników miejskich | MOTOFAKTOR

Warsztaty samochodowe pod lupą strażników miejskich

person Redakcja 29/04/2021

Strażnicy miejscy w Gdańsku sprawdzali czy właściciele serwisów pozbywają się odpadów zgodnie z przepisami.

Firmy prowadzące usługi związane z naprawą aut mają ściśle określone przez prawo obowiązki w zakresie zarządzania odpadami powstającymi na ich terenie. Mimo to w ostatnim czasie gdańscy strażnicy miejscy wśród nielegalnych składowisk odpadów znajdowali porzucone elementy pojazdów.

 

Ich ilość wskazywała, że prawdopodobnie pochodziły z warsztatów samochodowych czy wulkanizacyjnych. Mogło to też sugerować, że nie wszyscy właściciele serwisów posiadają niezbędne zezwolenia i uprawnienia do prowadzenia swojej działalności, a co za tym idzie, pozbywają się odpadów niebezpiecznych w sposób niezgodny z przepisami.

 

Prowadzone przez strażników miejskich kontrole mają pomóc w walce z nielegalnymi podrzutami odpadów samochodowych, za których uprzątnięcie koszty ponosi gmina. Od początku roku funkcjonariusze z sekcji ochrony środowiska Referatu Ekologicznego skontrolowali 14 warsztatów samochodowych.

 

Mundurowych szczególnie interesowało, w jaki sposób właściciele serwisów pozbywają między innymi zużytych opon, akumulatorów, czy plastikowych elementów wyposażenia. Strażnicy miejscy zwracali również uwagę czy przypadkiem nie są spalane odpady w instalacjach grzewczych. W 7 przypadkach kontrole ujawniły nieprawidłowości. Ich sprawców ukarano 10 mandatami.

 

W najbliższych miesiącach planowane są kolejne kontrole warsztatów samochodowych. Za pozbywanie się odpadów niebezpiecznych niezgodnie z przepisami strażnik miejski może nałożyć mandat do 500 zł.

 

Źródło: Straż Miejska Gdańsk

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).