WABCO: firma rekrutuje pracowników | MOTOFAKTOR

WABCO: firma rekrutuje pracowników

person Adrian Januszkiewicz 8/12/2017

Działalność firmy WABCO w Polsce i na świecie stale się rozszerza, co sprawia, że jej zapotrzebowanie na nowych pracowników również rośnie.

Liczba pracowników WABCO Polska zwiększyła się w ciągu 3 lat z 2 tys. do blisko 3 tys. osób. W 2018 roku planowane jest dalsze zwiększanie zatrudnienia w zespołach produkcyjnych i globalnych zespołach eksperckich, w tym w zespole R&D. Firma prowadzi rekrutację w trybie ciągłym, w trakcie całego roku.

 

Zarówno na świecie, jak i w Polsce, WABCO jest pionierem innowacyjnych rozwiązań z zakresu zaawansowanego wsparcia kierowcy, układów hamulcowych, stabilizacji zawieszenia, automatycznych skrzyń przekładniowych oraz aerodynamiki. W naszym kraju spółka obecna jest już od 18 lat i dynamicznie rozwija swoją działalność operacyjną. WABCO Polska jest obecnie jednym z największych ośrodków produkcyjnych firmy na świecie oraz ważnym węzłem globalnych zasobów WABCO, silnie wspierającym działalność w skali międzynarodowej.

Polska globalnym centrum kompetencji WABCO

Jak podkreśla wielu ekonomistów, Polska jako kraj wpadła w tzw. pułapkę średniego rozwoju, która wiąże się także ściśle z charakterystyką rynku pracy i typami oferowanych stanowisk. Wyjście z niej wymaga większej efektywności i konkurencyjności, a także perspektyw rozwoju dla różnych grup zatrudnionych. Dobrym przykładem firm wspierających tę wizję jest WABCO we Wrocławiu, z Centrum Badawczo-Rozwojowym, gdzie polscy inżynierowie tworzą innowacje technologiczne oraz z globalnym centrum kompetencji, które skupia ekspertów reprezentujących wiele funkcji i obszarów biznesowych.

Intensywny rozwój działalności operacyjnej sprawia, że stale poszukujemy kandydatów o zróżnicowanych kompetencjach. We Wrocławiu już w tej chwili jesteśmy jednym z największych pracodawców i w najbliższych latach planujemy umocnić tę pozycję. Jesteśmy członkiem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. Na przestrzeni ostatnich 5 lat, zainwestowaliśmy w rozwój działalności w Polsce 90 mln złotych. Jesteśmy firmą, która od początku rozwija się w Polsce odpowiedzialnie – jako lider branży i pracodawca. Stawiamy na kompetencje, know-how i innowacje. Paweł Pałubiński Dyrektor Generalny WABCO Polska

 

WABCO Polska jest także ważnym ośrodkiem promowania kultury Lean (kultury ciągłego doskonalenia) w skali całej organizacji. Pracownicy firmy wspierają globalne procesy biznesowe, zintegrowany łańcuch dostaw oraz centrum globalnych usług finansowych. Zaawansowane rozwiązania dla pojazdów ciężarowych powstają w dwóch zakładach produkcyjnych WABCO, zlokalizowanych przy ulicy Ostrowskiego oraz Kwiatkowskiego we Wrocławiu. Firma posiada również zakład regeneracji produktów w Stanowicach koło Oławy.

Środowisko pracy, możliwość rozwoju i benefity

Na zatrudnienie w WABCO mogą liczyć m.in. inżynierowie R&D i procesu, technicy, a także pracownicy funkcji biznesowych, w tym m.in. eksperci z dziedziny zakupów strategicznych, finansów, controllingu, zarządzania projektami i marketingu, obsługujący globalne procesy firmy. Spółka planuje zatrudniać również pracowników bezpośredniej produkcji, w przypadku których atutem może być także dotychczasowe doświadczenie zawodowe w innych branżach. Firma poszukuje pracowników w różnym wieku i z różnym doświadczeniem zawodowym.

 

W listopadzie firma rozpoczęła kampanię Employer Brandingową, w której prezentuje możliwości rozwoju kariery zawodowej pod hasłem „Pokieruj swoją karierą w WABCO. Pracuj z pasją”.

 

Więcej informacji na temat oferty rekrutacyjnej WABCO znaleźć można na polskiej i globalnej stronie firmy.

 

Źródło: WABCO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).