Vredestein Ultrac Pro na rynku od wiosny 2024 | MOTOFAKTOR

Firma Apollo Tyres potwierdziła, że wiosną przyszłego roku wprowadzi na rynek nową oponę letnią Vredestein Ultrac Pro.

 

 

 

Opony Ultrac Pro, które znajdują się obecnie w ostatniej fazie testów w warunkach rzeczywistych, mają być oferowane w szerokiej gamie rozmiarów na obręcze od 18 do 24 cali. Wszystko po to, by można było je stosować zarówno w przypadku licznej grupy typowo sportowych aut i supersamochodów, jak również sedanów, hatchbacków i SUV-ów o sportowej charakterystyce.

 

Ostatnią całkowicie nową oponą letnią Vredestein o ultrawysokich osiągach był model Ultrac Vorti, który w ciągu minionej dekady firma stale optymalizowała w celu utrzymania konkurencyjności. Model Ultrac Pro charakteryzuje się nową konstrukcją, nowym wzorem bieżnika i został opracowany z użyciem nowych materiałów, co stanowi znaczący rozwój w stosunku do dostępniej obecnie rodziny opon Ultrac Vorti+.

 

Nowa opona Ultrac Pro to efekt niedawnych, znaczących inwestycji firmy Apollo Tyres w globalne możliwości badawczo-rozwojowe i produkcyjne, w tym we wdrożenie własnej, supernowoczesnej platformy do wirtualnego prototypowania i symulacji.

 

Premiera modelu Vredestein Ultrac Pro ma uświetnić 25 lat współpracy z firmą Italdesign/Giugiaro. To właśnie tej kultowej firmie projektowo-inżynieryjnej kolejny raz powierzono opracowanie ścian bocznych całkowicie nowej opony Vredestein. Efektem jej prac jest pierwsza w branży prawdziwie asymetryczna konstrukcja. Dzięki charakterystycznemu wyglądowi modelu Ultrac Pro nie sposób pomylić z żadnym innym w tym segmencie.

 

Benoit Rivallant, prezes i dyrektor generalny firmy Apollo Tyres Europe
Benoit Rivallant, prezes i dyrektor generalny firmy Apollo Tyres Europe

Choć firma Vredestein cieszy się największą popularnością w segmencie opon całorocznych, to kategorie opon letnich i opon o wysokiej wydajności są dla nas coraz ważniejsze — zarówno pod względem komercyjnym, jak i pod kątem penetracji rynku w całej Europie. Opracowanie zorientowanych na wysokie osiągi produktów całorocznych, w tym pierwszych w Europie wielosezonowych opon do samochodów elektrycznych, pomaga nam wyznaczać nowe standardy w kategorii opon letnich. Biorąc pod uwagę kluczowe kryteria w zakresie wydajności, które mają największe znaczenie dla klientów, model Ultrac Pro na nowo zdefiniuje ich oczekiwania w tym segmencie – powiedział Benoit Rivallant, prezes i dyrektor generalny Apollo Tyres.

 

Szczegółowe informacje dotyczące opony Vredestein Ultrac Pro, w tym dane testowe
i dostępne rozmiary, mają zostać przedstawione przed oficjalną premierą w I kwartale 2024 r.

 

Źródło: Apollo Tyres

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).