Nowe opony Ultrac Vorti+ i Ultrac Vorti R+ od Vredestein | MOTOFAKTOR

Nowe opony Ultrac Vorti+ i Ultrac Vorti R+ od Vredestein

person Adrian Januszkiewicz 23/04/2021

Apollo Vredestein zaprezentował zmodernizowane wersje swoich wysoko wydajnych opon letnich do SUV-ów, aut o wysokich osiągach i sportowych.

Opony Ultrac Vorti+ i Ultrac Vorti R+ zostały zoptymalizowane pod kątem większych kół (od 18 do 22 cali) i są wykonane z nowych materiałów, dzięki czemu mają zapewniać doskonałe osiągi zarówno na mokrych, jak i na suchych nawierzchniach.

 

Opona Ultrac Vorti+

Model Ultrac Vorti+ ma zapewniać kierowcom najwyższy poziom kontroli nad pojazdem, nawet na granicy przyczepności. W porównaniu z poprzednikiem, modelem Ultrac Vorti, nowa opona charakteryzuje się sztywniejszą konstrukcją krawędzi i ścianek bocznych oraz zwiększoną o 13% powierzchnią stopki. Wprowadzono nowe mieszanki bieżnika stworzone z myślą o zapewnieniu wysokiej przyczepności i skróceniu drogi hamowania zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Zmiany te mają zapewniać większą precyzję i lepszy czas reakcji podczas pokonywania zakrętów oraz zwiększone o 5%* właściwości jezdne na nawierzchniach suchych.

 

Opona Ultrac Vorti R+

Model Ultrac Vorti R+, jak zapewnia producent, oferuje jeszcze wyższy poziom kontroli, zwłaszcza przy większych prędkościach i podczas pokonywania ostrzejszych zakrętów. Bezpośrednie i przewidywalne reakcje układu kierowniczego oraz wysokie właściwości jezdne osiągnięte miały zostać dzięki znacznemu zwiększeniu punktu szczytowego, usztywnieniu konstrukcji ścianki bocznej i zwiększeniu stabilności części środkowej. Ponadto stworzona z myślą o najwyższych osiągach mieszanka bieżnika zawiera starannie wyważone połączenie polimerów i żywic, dzięki czemu ma zapewniać lepszą przyczepność oraz lepszą kontrolę podczas hamowania i szybkich zmian kierunku jazdy.

 

W korpusach opon Ultrac Vorti+ oraz Ultrac Vorti R+ – w obszarze punktu szczytowego, rantu i osnowy – zastosowano mieszanki nowej generacji w celu zmniejszenia oporu toczenia, obniżenia zużycia paliwa i wydłużenia okresu eksploatacji opony.

 

Opony z nowej serii Vorti+ dostępne są w rozmiarach od 18 do 22 cali, natomiast opony Vorti R+ – w rozmiarach od 19 do 21 cali. Niektóre z dostępnych rozmiarów zostały zoptymalizowane pod kątem tylnej osi, a ich opasanie ustawione jest pod większym kątem, co ma zapewniać jeszcze większą stabilność. Wszystkie wersje wyposażone są w rowki centralne pozwalające na skuteczne odprowadzanie wody na mokrej nawierzchni, co ma skutkować doskonałymi właściwościami jezdnymi i optymalną ochroną przed aquaplaningiem.

 

Zarówno opony Ultrac Vorti+, jak i Ultrac Vorti R+ zostały opracowane i produkowane są w zakładach badawczo-rozwojowych firmy Apollo Vredestein w Enschede w Holandii.

Opony Vredestein od wielu lat cieszą się doskonałą reputacją w segmencie wysokiej klasy. W oparciu o ten sukces wprowadzamy na rynek nowe opony Ultrac Vorti+ i Vorti R+. Nowe opony zapewniają najwyższy poziom osiągów i bezpieczeństwa, a ponadto są dostępne w wersjach do pojazdów z napędem na wszystkie koła i z napędem na tylne koła. Są one doskonałym rozwiązaniem dla entuzjastów motoryzacji i sprawdzą się podczas jazdy w najbardziej wymagających warunkach. Yves Pouliquen dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na rynek europejski

 

Nowe Vorti+ zadebiutowały niedawno jako opony wybrane do Ferrari „Breadvan Hommage”, autorskiego pojazdu zaprojektowanego przez holenderską firmę Niels van Roij Design.

Pojazdy o niezwykłym wyglądzie muszą zapewniać równie niezwykle osiągi, więc dobór odpowiednich opon jest naprawdę istotny. Dlatego nalegam na wybór najwyższej jakości opon o najlepszych osiągach i wyjątkowych pod względem wizualnym. Opony marki Vredestein takie jak Ultrac Vorti+ zostały stworzone we współpracy ze studiem ItalDesign, stanowią więc doskonałe połączenie holenderskiego doświadczenia w dziedzinie produkcji opon i niepowtarzalnego włoskiego stylu. Niels van Roji

 

* Dane oparte na wewnętrznych testach, w których nową oponę porównano z poprzednikiem, modelem Ultrac Vorti w rozmiarze 245/45 R18 (Y) XL

 

Źródło: Apollo Vredestein

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).