Vredestein Quatrac doceniony przez „Auto Bild” | MOTOFAKTOR

Vredestein Quatrac doceniony przez "Auto Bild"

person Adrian Januszkiewicz 6/10/2023

W kompleksowym, corocznym teście opon całorocznych magazynu "Auto Bild" opona Vredestein Quatrac otrzymała ocenę "Wzorowa".

 

W tegorocznym teście „Auto Bild” oceniono grupę 35 opon całorocznych w specyfikacji 225/45 R 17, z których wszystkie zostały zamontowane w Volkswagenie Golf Mk8, a następnie poddane serii precyzyjnie określonych ocen związanych z osiągami na mokrych, suchych i zaśnieżonych nawierzchniach w Niemczech, Austrii i Nowej Zelandii.

 

Podczas testów opony Quatrac zostały one uznane za „wzorowe” i „wyspecjalizowane
w jeździe na mokrej nawierzchni”, a także zajęły drugie miejsce pod względem prowadzenia na kręgu poślizgowym. Opona Vredestein spisała się równie dobrze podczas testów hamowania na mokrej nawierzchni, umożliwiając pojazdowi całkowite zatrzymanie się z prędkości 100 km/h na odcinku o długości zaledwie 40,3 m — jedynie o 1,6 metra dalej od opony zajmującej pierwsze miejsce. Oprócz osiągnięć na mokrej nawierzchni opona Quatrac zajęła piąte miejsce pod względem akwaplanacji i zaimponowała testerom swoim „dynamicznym zachowaniem podczas jazdy”.

 

Na śniegu opona zajęła szóste miejsce pod względem skuteczności hamowania, zachowując imponującą drogę hamowania pomimo trudnych warunków. Podczas testów magazyn „Auto Bild” pochwalił oponę za jej „niezawodność na śliskich zboczach i oblodzonych skrzyżowaniach” oraz jej ogólne „dobre właściwości zimowe”.

 

Na suchej nawierzchni opona Quatrac wykazała się „sportową sterownością”, zajmując piąte miejsce pod względem prowadzenia. Testerzy stwierdzili również, że opona Quatrac jest „przyjemnie cichsza” niż inne produkty, chwaląc jednocześnie „imponujący poziom komfortu”, jaki zapewnia, co podkreśla jej przystosowanie do całorocznego użytku.

 

Opona Quatrac cieszy się rosnącym popytem w całej Europie, dzięki swoim osiągom klasy premium, bezpieczeństwu i wartości. Jesteśmy zaszczyceni, że po raz kolejny zostaliśmy zaprezentowani przez „Auto Bild” jako wiodący producent opon całorocznych i wykorzystamy ten sukces do dalszego doskonalenia całej gamy naszych produktów – powiedział Yves Pouliden, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Apollo Tyres.

 

Najnowsze wyniki to już piaty rok sukcesów Vredestein Quatrac w testach opon całorocznych magazynu „Auto Bild”, który rozpoczął się pierwszym miejscem dla Quatrac 5 w 2019 roku, kiedy to uznano, że nie ma ona „żadnych prawdziwych słabości”. W 2020 r. magazyn po raz kolejny pochwalił oponę Vredestein, przyznając jej wspólne zwycięstwo za uzyskanie najwyższej lub drugiej najwyższej oceny we wszystkich 14 kategoriach testowych.

 

W 2021 r. opona Quatrac otrzymała tytuł „Najlepszej opony całorocznej”, a także „Rekomendację w zakresie stosunku ceny do wydajności”, a w 2022 r. otrzymała kolejne „wzorowe” wyróżnienie.

 

Źródło: Apollo Tyres

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).