VARTA przypomina – recykling akumulatorów dba o środowisko! | MOTOFAKTOR

VARTA przypomina - recykling akumulatorów dba o środowisko!

VARTA, jak co roku, uświadamia właścicieli pojazdów jak ważny dla dobra środowiska i oszczędności energii oraz zasobów jest recykling akumulatorów.

 

Przemysł motoryzacyjny będący jednym z największych i najbardziej złożonych gałęzi przemysłu na świecie, ma znaczący wpływ na środowisko. Jest on odpowiedzialny za znaczną ilość zanieczyszczeń, odpadów i zużycia zasobów.

 

Podstawowym działaniem stosowanym w firmach jest dobrze znany recykling. Gdy pojazd osiągnie koniec okresu użytkowania, można go poddać recyklingowi w celu odzyskania metalu i innych materiałów. Pomaga to zmniejszyć ilość odpadów na wysypiskach, jednocześnie oszczędzając zasoby.

 

Proces ten wygląda bardzo podobnie w przypadku akumulatorów.

 

Akumulatory zawierają cenne metale, takie jak ołów, nikiel i kadm, które można poddać recyklingowi i wykorzystać do produkcji nowych akumulatorów. To oszczędność energii i zasobów potrzebnych do wydobycia ich z ziemi. Ma to szczególne znaczenie w przypadku akumulatorów ołowiowo-kwasowych, ponieważ ponad 98% ołowiu w akumulatorze można poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać.

 

Nie oddając zużytego akumulatora, przy zakupie nowego pobierana jest opłata depozytowa, która wynosi 30 zł za sztukę. Opłata ma zachęcić do oddawania zużytych akumulatorów w celu ochrony środowiska naturalnego.

 

Wielu producentów akumulatorów (a także innych produktów z branży motoryzacyjnej) pracuje nad poprawą efektywności energetycznej swoich zakładów produkcyjnych oraz łańcuchów dostaw, co może pomóc w zmniejszeniu negatywnego wpływu branży motoryzacyjnej na środowisko.

 

 

Co ciekawe – w niektórych krajach recykling akumulatorów jest obowiązkowy. A wyrzucanie akumulatorów do śmieci nielegalne.

 

Pamiętaj! Oddając zużyty akumulator dbasz o środowisko.

Artykuł sponsorowany przez Clarios

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).