VARTA przypomina – recykling akumulatorów dba o środowisko! | MOTOFAKTOR

VARTA przypomina - recykling akumulatorów dba o środowisko!

person Redakcja 23/01/2023

VARTA, jak co roku, uświadamia właścicieli pojazdów jak ważny dla dobra środowiska i oszczędności energii oraz zasobów jest recykling akumulatorów.

 

Przemysł motoryzacyjny będący jednym z największych i najbardziej złożonych gałęzi przemysłu na świecie, ma znaczący wpływ na środowisko. Jest on odpowiedzialny za znaczną ilość zanieczyszczeń, odpadów i zużycia zasobów.

 

Podstawowym działaniem stosowanym w firmach jest dobrze znany recykling. Gdy pojazd osiągnie koniec okresu użytkowania, można go poddać recyklingowi w celu odzyskania metalu i innych materiałów. Pomaga to zmniejszyć ilość odpadów na wysypiskach, jednocześnie oszczędzając zasoby.

 

Proces ten wygląda bardzo podobnie w przypadku akumulatorów.

 

Akumulatory zawierają cenne metale, takie jak ołów, nikiel i kadm, które można poddać recyklingowi i wykorzystać do produkcji nowych akumulatorów. To oszczędność energii i zasobów potrzebnych do wydobycia ich z ziemi. Ma to szczególne znaczenie w przypadku akumulatorów ołowiowo-kwasowych, ponieważ ponad 98% ołowiu w akumulatorze można poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać.

 

Nie oddając zużytego akumulatora, przy zakupie nowego pobierana jest opłata depozytowa, która wynosi 30 zł za sztukę. Opłata ma zachęcić do oddawania zużytych akumulatorów w celu ochrony środowiska naturalnego.

 

Wielu producentów akumulatorów (a także innych produktów z branży motoryzacyjnej) pracuje nad poprawą efektywności energetycznej swoich zakładów produkcyjnych oraz łańcuchów dostaw, co może pomóc w zmniejszeniu negatywnego wpływu branży motoryzacyjnej na środowisko.

 

 

Co ciekawe – w niektórych krajach recykling akumulatorów jest obowiązkowy. A wyrzucanie akumulatorów do śmieci nielegalne.

 

Pamiętaj! Oddając zużyty akumulator dbasz o środowisko.

Artykuł sponsorowany przez Clarios

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).