Wymiana akumulatora krok po kroku z Varta Partner Portal | MOTOFAKTOR

Wymiana akumulatora krok po kroku z Varta Partner Portal

person Redakcja 22/06/2020

Firma Varta uruchomiła na swojej stronie sekcję Varta Partner Portal z informacjami pomocnymi przy wymianie akumulatora.

Po europejskich drogach porusza się ponad 40 000 modeli samochodów, co oznacza, że nawet eksperci mogą mieć kłopot z wyborem odpowiedniego akumulatora dla każdego z nich. Dlatego bardzo pomocnym narzędziem jest VARTA Partner Portal. To sekcja na stronie VARTY, gdzie udostępniane są informacje niezbędne do prawidłowej wymiany akumulatora obejmujące: wskazanie odpowiedniego typu (parametry, technologia), miejsce jego montażu oraz dokładną instrukcję jego wymiany.

 

VARTA Partner Portal to cztery moduły, których celem jest wsparcie serwisów w procesie wymiany akumulatora na nowy. Coraz większa ilość pojazdów z systemami Start-Stop, coraz bardziej zaawansowania i złożona elektronika sprawiają, że wymiana akumulatora może być nie lada wyzwaniem. Ponadto w niektórych przypadkach znacznie wydłużył się czas serwisowania akumulatorów – częściowo także dlatego, że często są one montowane w trudno dostępnych miejscach.

VARTA Partner Portal jest dostępny bezpłatnie dla każdego pracownika warsztatu za pomocą dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Wystarczy rejestracja na stronie VARTA.

Cztery moduły zawierające wszystkie kluczowe informacje

Portal zapewnia możliwość błyskawicznego uzyskania wszystkich kluczowych informacji dotyczących wymiany akumulatora:

 

  1. Moduł WYBORU AKUMULATORA umożliwia precyzyjne dopasowanie akumulatora oraz znalezienie konkretnego produktu według numeru części na podstawie kodu wyszukiwania akumulatora. W module uwzględniono także alternatywne produkty, zapewniające lepsze parametry oraz niemal wszystkie modele samochodów z systemem start-stop.
  2. Dzięki modułowi POŁOŻENIA AKUMULATORA pracownicy warsztatu mogą natychmiast odnaleźć akumulator. Za pomocą schematu wyświetlane jest jego umiejscowienie w pojeździe.
  3. W ramach INSTRUKCJI MONTAŻU wskazywany jest szacowany czas serwisowania oraz poszczególne kroki prawidłowej wymiany akumulatora. Instrukcje ułatwiają także montaż akumulatora w pojazdach z systemem start-stop, w tym także wskazanie konieczności podłączenia systemu zarządzania akumulatorem.
  4. Sekcja WIEDZY NA TEMAT AKUMULATORÓW to informacje o akumulatorach do systemów Start-Stop obejmujące np. charakterystykę i zasady zastosowania akumulatorów w pojazdach z systemem Start-Stop, objaśnienia dlaczego wybór właściwej technologii ma duże znaczenie w przypadku pojazdów Start-Stop, czy też zalecenia dotyczące testowania akumulatorów w pojazdach z systemem start-stop i zasady interpretacji ich wyników.

 

W ostatnich tygodniach baza danych zastosowań produktów marki VARTA została rozszerzona o ponad 7000 modeli pojazdów 165 marek, co stanowi 19,8 miliona pojazdów w samej Europie. Baza danych uwzględnia zatem ponad 94% modeli oferowanych na rynku europejskim i nie mniej niż 99,6% czyli 381 milionów zarejestrowanych pojazdów. Warsztaty mogą teraz znaleźć odpowiednio dopasowane akumulatory VARTA do 38 000 modeli samochodów.

 

Dostęp do VARTA Partner Portal jest bezpłatny – wystarczy rejestracja za pomocą formularza na stronie varta-automotive.pl.

 

Artykuł sponsorowany przez firmę VARTA

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).