Ursus: rekordowy wzrost sprzedaży w 2016 roku | MOTOFAKTOR

Ursus: rekordowy wzrost sprzedaży w 2016 roku

person Adrian Januszkiewicz 12/01/2017

Ursus, jako jedyny polski producent ciągników, odnotował aż 56,2-proc. wzrost rejestracji nowych ciągników w 2016 r., co przełożyło się na 10 proc. udział spółki na rynku.

Dane Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców jasno wskazują, że lubelski producent zakończył rok 2016 na pozycji lidera wzrostów w branży, mocno odstając od konkurencji. W samym grudniu 2016 zostało zarejestrowanych 361 ciągników marki Ursus, dając spółce pierwsze miejsce pod względem zarejestrowanych traktorów.

Na skokowy wzrost rejestracji ciągników Ursusa złożyło się kilka elementów. Skupiliśmy się na rozbudowie i modernizacji sieci dealerskiej. W drugiej połowie ubiegłego roku wprowadziliśmy do sprzedaży nowe modele ciągników, które stanowiły uzupełnienie dotychczasowej oferty w mocach średnich. Do tego doszło również atrakcyjne finansowanie oferowane przez spółkę z dwóch źródeł tzn. Spółdzielczą Grupę Bankową oraz Credit Agricole. Myślę, że wszystkie te elementy miały bezpośredni wpływ na zdecydowany wzrost zaufania rolników do polskiej marki jaką jest Ursus, a to z kolei przełożyło się na wzrost liczby rejestracji. Karol Zarajczyk prezes spółki Ursus SA

 

Od początku 2016 r. Ursus jako jedyny pokazał wzrost sprzedaży nowych ciągników. W omawianym okresie pozostali producenci znajdujący się w pierwszej dziesiątce z największym udziałem w polskim rynku odnotowali znaczące spadki sprzedaży, podczas gdy Ursus osiągnął 56,2 proc. wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Spółka odnotowała wzrost udziału w rynku do 10 proc. za 2016 r. z poziomu 3,22 proc. w 2015 r. Tylko w grudniu 2016 r. udział rejestracji ciągników Ursusa w ogólnej liczbie rejestracji wyniósł 32 proc.

Rok 2016 był dla Ursusa rokiem ekspansji na rynku krajowym. Dane dotyczące rejestracji nowych ciągników w 2016 r. potwierdzają, że Ursus to marka o ogromnym potencjale. W nadchodzącym roku chcemy skupić się na dalszym rozwoju segmentu ciągników i maszyn rolniczych, ponieważ gwarantują one spółce dynamiczny rozwój. Prowadzimy prace badawczo-rozwojowe nad nowymi konstrukcjami. Chcemy wzbogacić ofertę ciągników o własny układ przeniesienia napędu pod nazwą VIGUS. Wraz z wprowadzeniem do oferty nowych modeli zakładamy, że ich sprzedaż w kolejnych okresach będzie wzrastać, zwiększając udział Ursusa w rynku. Karol Zarajczyk

 

Źródło: Ursus

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).