Udany początek sezonu dla TVN Turbo Rally Team | MOTOFAKTOR

Udany początek sezonu dla TVN Turbo Rally Team

Zespół TVN Turbo Rally Team, wspierany przez Auto Partner S.A. i MaXgear, ukończył oba pierwsze rajdy RSMP 2019 w TOP4.

Od początku obecnego sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zespół rajdowy TVN Turbo Rally Team jest wspierany przez sieć Auto Partner S.A. i dostawcę części samochdowych MaXgear. Do oficjalnej prezentacji zespołu w nowych barwach i w nowym składzie doszło podczas tegorocznej edycji Poznań Motor Show. Miejsce pilota u boku Łukasza Byśkiniewicza zajął Zbigniew Cieślar, a jego poprzednik, Maciej „Wiślak” Wisławski objął funkcję „szpiega”. Podczas oficjalnej prezentacji zespół zadeklarował udział we wszystkich rundach tegorocznego kalendarza RSMP.

Próbę generalną przed pierwszą rundą sezonu zespół TVN Turbo Rally Team przeszedł podczas dorocznego Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce. Tam załoga Byśkiniewicz/Cieślar zajęła 4. miejsce, wygrywając przy tym 2 odcinki specjalne w klasyfikacji generalnej rajdu, tracąc do podium jedynie 1,9 sekundy.

TVN Turbo Rally Team na Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019

Oficjalnie sezon RSMP rozpoczął pod koniec kwietnia 47. Rajd Świdnicki-Krause. Tam, pośród 10 pozostałych załóg startujących w najwyższej klasie R5, zespół TVN Turbo Rally Team zajął również 4. miejsce w klasyfikacji generalnej walcząc o podium do ostatnich metrów. W końcu zabrakło 5,4 sekundy do „pudła”. Podczas pierwszych 2 OS-ów załoga była bliska prowadzenia, jednak ostateczny rezultat dał Byśkiniewiczowi dużo radości, bo było to jego najlepsze miejsce od rozpoczęcia startów w RSMP.

Drugą rundą sezonu był Rajd Nadwiślański odbywający się na drogach Lubelszczyzny 1 czerwca. Do tych zawodów zgłosiło się 78 załóg, w tym tak jak w Świdnicy 11 w klasie R5. Baza rajdu została ulokowana w Puławach. Tam również zespół TVN Turbo Rally Team zajął 4. miejsce. Dzięki punktom za tę lokatę oraz dodatkowym dwóm punktom za czwarty czas na Power Stage umocnili się na czwartej pozycji w punktacji sezonu.

TVN Turbo Rally Team przed Rajdem Nadwiślańskim 2019

Drugi raz z rzędu zajmujemy czwarte miejsce w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Niby jest to nielubiane miejsce przez sportowców, ale ja w tym przypadku tak tego nie czuję. Jestem zadowolony z tego wyniku, ponieważ jest to wyrównanie "życiówki". Asfalty okazały się jeszcze bardziej śliskie niż przypuszczałem i na pierwszym odcinku specjalnym w Urzędowie został wylany na mnie kubeł zimnej wody. Jechałem z duszą na ramieniu. Zachowałem rezerwę i uniknęliśmy zwiedzania przydrożnych sadów i pól. Na drugą pętlę założyłem odpowiednią mieszankę Michelinów i jechało się świetnie. Natomiast straciliśmy kilka bardzo cennych sekund poza trasą oraz uruchomiłem niewłaściwą pompę paliwa, przez co przerywał silnik. Podium było blisko, ale i tak świetny wynik. Wiemy co musimy jeszcze poprawić, aby zbliżyć się do naszych rajdowych kolegów, którzy są piekielnie szybcy. Z naszymi Partnerami: Amic Energy Polska, Auto Partner, MaXgear, NOVOL, TEKOM Technologia, Michelin, I Planet Radom, Kratki, I Home oraz telewizją TVN TURBO już zapraszamy na wielkie rajdowe święto w Mikołajkach na Rajd Polski. Do zobaczenia na Mazurach.

kierowca TVN Turbo Rally Team - Łukasz Byśkiniewicz

Tak jak się spodziewaliśmy asfalty na Rajdzie Nadwiślańskim były bardzo śliskie, ale chyba jeszcze bardziej niż w poprzednich edycjach. Mieliśmy drobne problemy z pompą paliwa oraz ze stawieniem się na czas do startu drugiego odcinka specjalnego za co otrzymaliśmy karę 20 sekund. Czwarte miejsce to bardzo dobry wynik. Można gdybać, że gdzieś tam uciekło podium, ponieważ na odcinkach specjalnych nie popełniliśmy ani jednego błędu pomimo ślizgawicy. Jest dobrze, jest powtórka z Rajdu Świdnickiego, jest nad czym pracować i wiemy, że upragnione podium kiedyś nadejdzie.

pilot TVN Turbo Rally Team - Zbigniew Cieślar

 

Artykuł sponsorowany przez Auto Partner S.A.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).