TVN Turbo Rally Team dokończy sezon w Fabii Rally2 Evo | MOTOFAKTOR

Załoga TVN Turbo Rally Team - Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski - pod koniec rajdowego sezonu 2022 przesiadają się do Škody Fabii Rally2 Evo.

 

Załoga Byśkiniewicz i Siatkowski podjęła decyzję o zmianie samochodu po uszkodzeniu Hyundaia i20 R5 na Rajdzie Śląska, którego zespół nie zdąży odbudować na kolejną rundę z racji bardzo krótkiego czasu oraz problemów z dostępnością części w Hyundai Motorsport. Byśkiniewicz nie ukrywa, że już od jakiegoś czasu zamierzał wypróbować i przetestować Fabię Rally2 Evo, która przez wielu kierowców uznawana jest obecnie za najsprawniejszą rajdową broń. Dla Byśkiniewicza będzie to debiut za kierownicą Škody. Nigdy wcześniej nie miał okazji przejechać nawet kilku kilometrów na fotelu kierowcy. Hyundaiem i20 R5 starował w sumie w 31 rajdach.

 

To coś wspaniałego, że dzięki moim Partnerom i mojemu zespołowi podciągamy rękawy i mogę przekazać fantastyczne wieści, że przesiadamy się do Škody Fabii Rally2 Evo. Już od dłuższego czasu po głowie chodziła mi przesiadka do nowszej konstrukcji, jaką jest Fabia Rally2. Jak wiecie, na Rajdzie Śląska mieliśmy poważnie wyglądające wypadnięcie z drogi przy dużej prędkości. Na szczęście nam i nikomu postronnemu nic się nie stało. Ucierpiał natomiast samochód, którego nie uda się szybko odbudować na Rajd Wisły. Obecnie są duże problemy z dostępnością części w Hyundai Motorsport w Alzenau, w Niemczech. Zespół APR Motorsport, z którym współpracuję od 2018 roku, postanowił zakupić Škodę Fabię, jednak tu także są problemy z dostępnością samochodów zarówno w fabryce, jak i na rynku wtórnym. Musimy poczekać na samochód. Dlatego w tej sytuacji zdecydowaliśmy się na wynajęcie Fabii Rally2 Evo od dobrze znanego węgierskiego zespołu Eurosol, który podstawi samochód na Rajd Wisły już w najbliższy weekend. Będzie to mój pierwszy start w Škodzie Fabii i pierwsze przejechane kilometry. Nigdy wcześniej nie miałem okazji przejechać się Fabią na lewym fotelu. Bardzo się cieszę i jestem szczęśliwy, że spróbuję nowszego samochodu, a wszystko dzięki wsparciu i zaufaniu moich Partnerów: Auto Partner, MaXgear, Blachy Pruszyński, Kratki, TEKOM Technologia, BYŚ- Gospodarka Odpadami, Michelin Motorsport Polska, APR Motorsport, Kumiega Racing i TVN TURBO – powiedział Byśkiniewicz.

 

Gdy Łukasz zadzwonił z wieściami, że przesiadamy się do Škody Fabii Rally2 Evo, to zaniemówiłem. Po wypadku na Rajdzie Śląska nie poddajemy się, podciągamy rękawy i walczymy dalej. To wspaniałe, że mamy taki skład Partnerów oraz zespół, dzięki którym możemy przesiąść się do nowszego samochodu, jakim jest Fabia Rally2 Evo. Na Rajdzie Wisły wystartujemy samochodem wypożyczonym od innego zespołu, ale wiem, że APR Motorsport i Kumiega Racing pracują nad tym, aby w garażu znalazła się własna Škoda. Cieszę się, że na Rajdzie Śląska nic nam się nie stało, a tu jeszcze taka niespodzianka z przesiadką do nowszego auta. Gdy Łukasz zadzwonił z wieściami, to nie uwierzyłem – dodał Daniel Siatkowski.

 

Źródło: Auto Partner SA

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).